Przedszkola kończą rekrutację

  • 13.08.2017, 12:46 (aktualizacja 13.08.2017, 12:51)
  • BW
Przedszkola kończą rekrutację freeimages.com
Jeśli nie zapisaliście swoich pociech do przedszkola, to jest to naprawdę ostatni dzwonek. W wielu miejscach kończy się rekrutacja. Nie inaczej jest w Zubowicach, gdzie powstaje nowe przedszkole, dofinansowane z funduszy UE.

Rodzice maluchów z gminy Komarów-Osada mogą już zapisywać swoje pociechy do przedszkola, które jest przygotowywane w Zubowicach. Wreszcie powstaje tam placówka z prawdziwego zdarzenia. Rekrutacja zakończy się 18 sierpnia.

Przedszkole powstaje w części budynku Szkoły Podstawowej w Zubowicach, w którym znajduje się również wygaszane gimnazjum. Na zajmowane dotąd piętro zostanie przeniesiona podstawówka, a parter będzie w całości przeznaczymy na przedszkole.

Utworzenie Samorządowego Przedszkola w Komarowie-Osadzie z siedzibą w Zubowicach zostało sfinansowane częściowo ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.

Stworzenie przedszkola w Zubowicach było konieczne, ponieważ dzieci od 4 do 6 lat uczęszczały jak dotąd do Klubu Przedszkolaka, prowadzonego przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Komarów-Osada "Razem" oraz do oddziałów przedszkolnych przy samorządowych podstawówkach w Antoniówce, Dubie, Komarowie, Śniatyczach i Zubowicach. Wszystkie są jednak czynne tylko po 5 godzin dziennie, czyli zdecydowanie krócej niż pracują rodzice maluchów, a poza tym poważna grupa dzieci uczęszcza do przedszkoli w sąsiednich gminach. Nowe przedszkole będzie przeznaczone dla 20 małych mieszkańców i ma być czynne od 7.00 do 17.00.

Do przedszkola są przyjmowane dzieci w wieku od 3 do 5 lat, a pełny regulamin rekrutacji i niezbędne formularze można pobrać ze strony internetowe: www.komarow.pl albo w pokoju numer 11 urzędu gminy.

BW

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe