Zamość: Piąte spotkania z historią w kinie

  • 14.08.2017, 07:00
  • mk
Zamość: Piąte spotkania z historią w kinie
Centrum Kultury Filmowej "Stylowy" , Miasto Zamość oraz TVP Historia zapraszają w dniach 16-19 sierpnia na 5. Zamojski Festiwal Filmowy "Spotkania z historią". W programie projekcje filmów o tematyce historycznej w kinie i w plenerze. Będą też wydarzenia towarzyszące.

W tym roku gośćmi festiwalu będą dokumentaliści, których filmy zostały nominowane do konkursu festiwalowego oraz reżyser Antoni Krauze. 19 sierpnia odbędzie się finałowa festiwalowa gala na Rynku Wielkim. Festiwal zwieńczy koncert zespołu Elektryczne Gitary (godz. 20:00).

W ramach konkursu pokazanych zostanie 15 filmów dokumentalnych znanych i cenionych polskich twórców. Konkursowe projekcje filmowe odbywały się będą w dniach 17-18 sierpnia w Centrum Kultury Filmowej "Stylowy" w Zamościu.

Wydarzeniem specjalnym będzie spotkanie z Antonim Krauze i pokaz filmu "Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł" (19.08, godz. 17:00). 

Więcej w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia, a pełny program wydarzenia w naszym informatorze kulturalnym CO? GDZIE? KIEDY?

mk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe