Hrubieszów: Szalom w mieście nad Huczwą

  • 09.08.2017, 07:00 (aktualizacja 09.08.2017, 07:03)
  • par
Hrubieszów: Szalom w mieście nad Huczwą Sławomir Kędziera
W ubiegłym tygodniu Hrubieszów odwiedziła ponad stuosobowa grupa młodzieży ze szkoły Kiriat Sharet w Holonie (dzielnicy Tel-Awiwu, stolicy Izraela). To była 21 wizyta młodych Izraelczyków w mieście nad Huczwą.

Kiriat Sharet w Holonie jest placówką, której od lat patronuje Ziomkostwo Hrubieszowian w Izraelu. Jego szefem jest pochodzący z Hrubieszowa Szalom Omri. To dzięki jego inicjatywie młodzi Izraelici od 21 lat przyjeżdżają do Hrubieszowa. Kiriat Sharet w Holonie nawiązała współpracę z Zespołem Szkół nr 2 im. Stanisława Staszica. Pierwsze wizyty młodych Izraleczyków w Hrubieszowie odbyły się pod koniec lat 90. zeszłego wieku. 

Jak przebiegała ostatnia wizyta młodych Izraelczyków w Hrubieszowie, przeczytasz o tym w najnowszysm, wydaniu Kroniki Tygodnia.       

par

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe