Kolejny rajd rowerowy w Łukowej

  • 05.08.2017, 06:21 (aktualizacja 05.08.2017, 06:23)
  • lew
Kolejny rajd rowerowy w Łukowej
Gminny Ośrodek Kultury w Łukowej organizuje II Wakacyjny Rajd Rowerowy dla młodzieży i dorosłych. Tym razem uczestnicy będą mieli do przejechania trasę liczącą 50 km.

Pierwszy rajd, który odbył się 23 lipca, cieszył się sporą frekwencją – informuje Wiesława Kubów, dyrektor GOK-u w Łukowej, która jest inicjatorką imprezy.

Wzięło w nim udział 50 osób. – Cieszył nas w szczególności fakt uczestnictwa w rajdzie licznej rzeszy bardzo młodych cyklistów, którzy nie tylko wytrzymali trudy 40-kilometrowej jazdy, ale wręcz nadawali tempo całej grupie – dodaje dyrektor Kubów.

Przypomnijmy, że rowerzyści wyruszyli spod cmentarza partyzanckiego w Osuchach i po drodze odwiedzili Fryszarkę, Maziarze, Borowe Młyny i przez Borowiec, Olchowiec, Dorbozy i Babice dojechali do Łukowej. Wszyscy byli zadowoleni, dlatego organizatorzy postanowili pójść za ciosem i przygotowali II Wakacyjny Rajd Rowerowy.

Impreza odbędzie się w niedzielę (6 sierpnia). Uczestnicy znowu wyruszą sprzed cmentarza partyzanckiego w Osuchach (godz. 11), ale tym razem będą mieli do przejechania trasę liczącą 50 km. Po drodze odwiedzą Fryszarkę (most na rzece Sopot), Rezerwat Czartowe Pole (progi skalne na Sopocie), Błudek, gdzie w latach 1944-1945 NKWD przetrzymywało w obozie żołnierzy Armii Krajowej i gdzie jest cmentarz wojenny, a także kamieniołomy w Nowinach, Borowe Młyny, Borowiec i ok. godz. 17.30 dotrą do Łukowej. W trakcie rajdu planowane jest ognisko.

Więcej w e-wydaniu i papierowym wydaniu Kroniki Tygodnia.

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe