Krynice: Porozmawiajmy o prapradziadkach - spotkanie z prof. Jackiem Legieciem

  • 27.07.2017, 18:15
  • ak
Krynice: Porozmawiajmy o prapradziadkach - spotkanie z prof. Jackiem Legieciem
Pochodzący z Krynic prof. Jacek Legieć, znawca historii Ukrainy będzie jutro (piątek, 28 lipca) gościem biblioteki w swojej rodzinnej miejscowości. Weźmie udział w spotkaniu zatytułowanym "Poznaj swoich prapradziadków".

Jacek Legieć przyjeżdża do krynic, aby opowiedzieć o swojej pracy, historii i rodzinnych okolicach. Spotkać się z nim będzie można w bibliotece o godz. 16.

Jacek Legieć urodził się w Krynicach. Jest historykiem, specjalizującym się w historii Ukrainy lat 1917 - 1953 oraz armii rosyjskiej i służbie w niej Polaków na przełomie 19 i 20 wieku. Studia historyczne ukończył w 1994 roku na Uniwersytecie Łódzkim. Na tej samej uczelni pięć lat później napisał rozprawę doktorską o "Armii Ukraińskiej Republiki Ludowej w kampanii polsko-bolszewickiej 1920 roku". W 2001 został adiunktem w Instytucie Historii na Wydziale Humanistycznym Akademii Świętokrzyskiej, przekształconej w Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach, gdzie w 2014 uzyskał stopień naukowy doktora habilitowanego. Jacek Legieć jest członkiem Polskiego Towarzystwa Historycznego, a w 2009 roku został prezesem oddziału kieleckiego. 

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe