Hrubieszowskie: Przyjeżdża mammobus. Bezpłatne badania w kilku miejscowościach

  • 24.07.2017, 04:31
  • ak
Hrubieszowskie: Przyjeżdża mammobus. Bezpłatne badania w kilku miejscowościach
Na początku sierpnia w kilku miejscowościach powiatu hrubieszowskiego prowadzone będą badania mammograficzne dla kobiet. Panie między 50 a 69 rokiem życia mogą z nich skorzystać za darmo.

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

Bezpłatne badania mammograficzne w mammobusach odbędą się:

Mircze – 2 sierpnia parking przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Mirczu, ul. Kryłowska 45

Hrubieszów – 3 sierpnia przy Hrubieszowskim Domu Kultury, ul. 3 Maja 7

Uchanie – 4 sierpnia przy Urzędzie Gminy, ul. Partyzantów 1

Werbkowice – 4 sierpnia przy Urzędzie Gminy, ul. Zamojska 1

Horodło – 4 sierpnia przy Gminnym Ośrodku Kultury, ul. Hrubieszowska 1

Badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest bezpłatne, refundowane kobietom w wieku 50 – 69 lat co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

Należy się wcześniej rejestrować, telefonując pod nr tel. 58 666 24 44 lub stronie internetowej www.mammo.pl/formularz. Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe