Gm. Księżpol: Będzie nowa sala gimnastyczna w Korchowie Pierwszym. Za cztery lata

  • 19.07.2017, 07:00
  • ak
Gm. Księżpol: Będzie nowa sala gimnastyczna w Korchowie Pierwszym. Za cztery lata freeimages.com
Niebawem powinien zostać wyłoniony wykonawca, a po czterech latach budowy uczniowie Szkoły Podstawowej w Korchowie Pierwszym (gm. Księżpol) będą mogli korzystać z sali gimnastycznej z prawdziwego zdarzenia.

Szkoła w Korchowie jest jedyną w gminie Księżpol, która nowoczesnej sali gimnastycznej nie ma. Stąd decyzja o inwestycji, dzięki której wszyscy uczniowie będą mieli równe szanse na rozwój sportowy.

Nowy obiekt zostanie połączony z budynkiem podstawówki. Powstanie w nim boisko o wymiarach 24 x 12 metrów, szatnie i zaplecze sanitarne. Gmina zamierza wystarać się na ten cel o pieniądze z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. O dotację będzie można ubiegać się dopiero, gdy sala powstanie. 

Na ten rok samorząd zaplanował prace za 250 tysięcy złotych. Reszta robót będzie rozłożona na kolejne lata, a termin zakończenia całej inwestycji został wyznaczony na koniec września 2020 roku. 

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe