Gmina Mircze: Ucz się i dbaj o kondycję

  • 17.07.2017, 08:30
  • red.
Gmina Mircze: Ucz się i dbaj o kondycję
Gmina Mircze wspiera placówki oświatowe, motywuje uczniów do wytężonej pracy. Stara się zapewnić młodszym i starszym mieszkańcom dobre warunki do uprawiania sportu.

Aby zapewnić dzieciom i młodzieży bezpieczeństwo i komfort codziennej podróży do szkoły, w ubiegłym roku kupiliśmy kolejny autobus szkolny. Od czerwca tego roku w Samorządowym Zespole Szkół w Mirczu działa gabinet pielęgniarski, a od 5 lipca zaczął funkcjonować gabinet stomatologiczny, w którym leczyć zęby mogą dzieci i młodzież szkolna z całej gminy. Staramy się dla szkół pozyskiwać środki zewnętrzne. Z WFOŚiGW otrzymaliśmy dofinansowanie na realizację projektów ekologicznych. Ostatnim znaczącym sukcesem było uzyskanie przez SP w Wiszniowie dofinansowania w kwocie 16 574,00 euro w ramach Programu Erasmus+ – wylicza wójt Marta Małyszek.

Od 2015 r. w gminie działa system stypendiów motywacyjnych. Uczniowie, którzy osiągają  najlepsze wyniki ( w tym roku było ich 12), otrzymali stypendia Wójta Gminy Mircze w wysokości 400 zł dla każdego.

Dzieci i młodzież z gminy Mircze rozwijają swoje zainteresowania, uczestnicząc w turniejach szachowych prowadzonych przez cały rok szkolny. Mężczyźni biorą udział w rozgrywkach w piłce siatkowej, rywalizując z drużynami z całej Zamojszczyzny. Gminny Klub Sportowy Klub "Andoria" osiąga znaczne sukcesy i był o krok od awansu do Zamojskiej Klasy Okręgowej. Triumfy na poziomie kraju odnoszą zawodnicy zrzeszeni w Gminnym Ludowym Klubie Rekreacyjno-Sportowym "Olimp". Julia Janiakwywalczyła złoty medal w podnoszeniu ciężarów, ustanawiając nowe rekordy Polski w rwaniu, podrzucie i dwuboju. 

Co roku w gminie odbywają się zawody sportowo-pożarnicze. Strażacy z gminy Mircze nie mają sobie równych w powiecie hrubieszowskim. OSP Stara Wieś została w 2015 r. wicemistrzem Polski. 

Mieszkańcy Mircza mogą rozwijać swoją tężyznę fizyczną spędzając czas na Kompleksie Boisk Sportowych "Moje Boisko – Orlik 2012" czy też na zewnętrznej siłowni, która działa od 2 lat. 

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mircze
mircze 27.01.2018, 10:27
Wspieranie sportu nieaktualne... Zlikwidowano sekcję podnoszenia ciężarów. Nowy dyrektor szkoły nowe zasady.

Pozostałe