Gm. Łukowa: Pierwszy wakacyjny rajd. Na rowerach po okolicy

  • 22.07.2017, 07:01
  • Leszek Wójtowicz
Gm. Łukowa: Pierwszy wakacyjny rajd. Na rowerach po okolicy
Uczestnicy będą mieli do przejechania trasę liczącą prawie 40 km. Gminny Ośrodek Kultury w Łukowej organizuje I Wakacyjny Rajd Rowerowy dla młodzieży i dorosłych.

Celem rajdu jest poznanie przepięknej okolicy i odwiedzenie miejsc pamięci. Miłośnicy jednośladów wystartują w niedzielę (23 lipca) o godz. 11 sprzed cmentarza partyzanckiego w Osuchach. Po drodze odwiedzą Fryszarkę, Maziarze z pomnikiem upamiętniającym walki na uroczysku Maziarze, a także Borowe Młyny, gdzie znajduje się obelisk z tablicą upamiętniającą pobyt króla Stefana Batorego.

W Borowych Młynach – w połowie trasy rajdu – zaplanowano dla wszystkich uczestników pieczenie kiełbasek przy ognisku. Po odpoczynku rowerzyści wyruszą w dalszą trasę, aby przez Borowiec (pomnik pamięci pomordowanych podczas II wojny światowej) dotrzeć do Łukowej. Zakończenie rajdu planowane jest ok. godz. 16.30 na parkingu przed GOK w Łukowej.

Organizatorzy zapewniają przewodnika i ubezpieczenie uczestników, natomiast ci ostatni w swoim zakresie mają zadbać o sprawny sprzęt, wodę i pożywienie, kamizelki odblaskowe oraz dobry humor. – Warto pamiętać, że uczestnicy do lat 12 mogą wziąć udział w rajdzie pod opieką dorosłych, natomiast młodzież do lat 18 – po przedstawieniu pisemnej zgody rodziców – zwraca uwagę Wiesława Kubów, dyrektor GOK-u w Łukowej.

Więcej w e-wydaniu i papierowym wydaniu Kroniki Tygodnia.

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe