Tomaszowskie: Turcy i Ukraińcy szli do Niemiec. Zostali zatrzymani

  • 14.07.2017, 14:00
  • ak
Tomaszowskie: Turcy i Ukraińcy szli do Niemiec. Zostali zatrzymani NOSG
Z Ukrainy pieszo, przez zieloną granicę dostali się do Polski. Ich celem były Niemcy. Nie osiągnęli go. Nielegalnych migrantów z Turcji zatrzymali funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Pogranicznicy z Hrebennego w środę (12 lipca) wnikliwie patrolowali podległy im teren, bo wcześniej na linii granicy wypatrzyli ślady świadczące o tym, że ktoś ją nielegalnie przekroczył.

Podejrzanych mężczyzn funkcjonariusze namierzyli w okolicach miejscowości Kornie. Szybko zorientowali się, że to właśnie poszukiwani nielegalni migranci. Ustalili, że zatrzymani są obywatelami Turcji. Żaden z cudzoziemców nie miał przy sobie dokumentów uprawniających ich do legalnego pobytu na terytorium RP.

Było to już drugie w tym miesiącu zatrzymanie osób, które próbowały nielegalnie przekroczyć „zieloną granicę” na odcinku ochranianym przez NOSG. W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze placówki w Hrebennem zatrzymali dwóch Ukraińców, którzy również nielegalnie przekroczyli granicę państwa.

– Zarówno obywatele Ukrainy jak i Turcji w rozmowie z funkcjonariuszami, przyznali, iż wędrowali do Niemiec „w poszukiwaniu lepszego życia”. Po przeprowadzeniu względem zatrzymanych czynności administracyjnych, zostali oni przekazani służbom granicznym Ukrainy – relacjonuje Dariusz Sienicki, rzecznik NOSG.

ak

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe