Po równej drodze

  • 12.07.2017, 08:53
  • wd
Po równej drodze
Zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców gminy, ale też potrzebami turystów w latach 2015-2016 samorząd Gminy Nielisz realizował wypracowany podczas społecznych konsultacji społecznych plan remontów dróg. Zainwestowano również w budowę łącznika hali sportowej z budynkiem szkoły.

 – Kontynuowaliśmy inwestycje rozpoczęte w 2014 roku. Nasza gmina została znacznie obciążona nie tylko tymi kosztami, ale również kosztami związanymi z naprawą szkód po klęsce żywiołowej, która nawiedziła gminę w roku 2014. Mimo to udało się wybudować około 2,5 km nowych dróg – wspomina Adam Wal, wójt Gminy Nielisz.

W 2016 r. prowadzono prace drogowe w 11 miejscowościach na 18 odcinkach dróg gminnych o łącznej długości ponad 6 km. Przebudowy dróg dokonano w miejscowościach: Staw Noakowski, Staw Ujazdowski, Nielisz, Kolonia Zarudzie, Wólka Nieliska, Średnie Małe, Staw Ujazdowski Kolonia, Złojec, Ruskie Piaski, Kolonia Deszkowice, Ujazdów oraz Wólka Złojecka. 

Gmina wygospodarowała również fundusze na rozbudowę Zespołu Szkół w Nieliszu o łącznik Hali Sportowej z budynkiem szkoły. Na parterze łącznika zaprojektowano: 3 sale lekcyjne, przedsionek, korytarz komunikacyjny z wyjściem na zewnątrz, klatkę schodową wewnętrzną. Na I piętrze: 3 sale lekcyjne, korytarz komunikacyjny oraz klatkę schodową wewnętrzną.  

    Rok 2016 był dla Gminu Nielisz rokiem nie tylko udanym pod względem inwestycji. 

– W tymże roku zostały ustanowione symbole Gminy Nielisz: herb, flaga i pieczęcie mające stanowić trwałe znamiona tożsamości wspólnoty samorządowej. Symbolizują one więź historyczną, kulturową i społeczno-ekonomiczną mieszkańców naszej gminy – tłumaczy wójt Adam Wal. 

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe