To będzie dobry rok dla gminy Nielisz

  • 12.07.2017, 09:49
  • wd
To będzie dobry rok dla gminy Nielisz
Z rozwojem infrastruktury drogowej, turystyki i edukacji samorząd wiąże nadzieje na postęp gospodarczy i impuls do rozwoju całej gminy. W tym roku oddano do użytku halę sportową – największą inwestycję w historii gminy Nielisz.

Na początku czerwca oddano do użytku pełnowymiarową halę sportową przy Zespole Szkół w Nieliszu. Inwestycja pochłonęła prawie 5.6 mln zł. Powierzchnia obiektu wynosi 31 na 45 metrów, a minimalna wysokość pozwala nawet na rozgrywanie meczów piłki siatkowej o randze międzynarodowej. Poza siatkówką będzie można grać tam również w piłkę nożną, ręczną, koszykówkę, tenis ziemny, unihokej. Trybuna pomieści aż 436 widzów.

Poza główną halą do gry, w obiekcie znajduje się także 6 sal dydaktycznych oraz szatnie dla sportowców i uczniów. Dzięki swoim wymiarom jest to jeden z większych obiektów sportowych w powiecie zamojskim. Sala będzie służyć nie tylko uczniom Zespołu Szkół, ale także mieszkańcom Gminy. 

–  Jesteśmy dumni, że mamy własną halę sportową. Będzie ona służyła nie tylko młodzieży, ale społeczności lokalnej, bo planujemy organizować tam imprezy kulturalno-sportowe – mówi wójt Adam Wal. Hala sportowa w Nieliszu jest  jednym z największych i najbardziej imponujących obiektów sportowych w powiecie zamojskim.                     

Hala sportowa to największa, ale nie jedyna inwestycja gminna. W bieżącym roku dobiegł końca pierwszy etap remontu budynku Urzędu Gminy. 

Z wykonanych  w tym roku remontów dróg cieszyć mogą się mieszkańcy  Gruszki Małej Pierwszej i Gruszki Małej Drugiej. Przebudowano tam odcinki dróg z betonu asfaltowego o łącznej długości 3710 m.   Wartość inwestycji to 1 998 493,50 zł. Prace końcowe (pokrycie drogi ostatnią warstwą asfaltu) będą przeprowadzone  w lipcu, ale z drogi już można korzystać.

Wyremontowane są też odcinki dróg w miejscowościach: Złojec I, Złojec II, Nawóz, Nielisz ( 3 odcinki), Ruskie Piaski oraz Staw Ujazdowski. 

Łącznie w bieżącym roku wykonanych zostanie ponad 7 km dróg. W pracach przy modernizacji dróg uczestniczy ekipa z Centrum Integracji Społecznej oraz Samorządowego Zakładu Budżetowego. 

Samorządowcy Gminy Nielisz wiedzą jak ważna jest współpraca  z mieszkańcami, organizacjami pozarządowymi, jednostkami ochotniczych straży pożarnych i innymi instytucji.  Dlatego dbają również o ich potrzeby. W bieżącym roku wykonano I etap generalnego remontu remizy strażackiej w Krzaku. W przyszłym roku remont zostanie dokończony, a remiza oddana do użytku. 

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe