Niech gmina się rozwija

  • 12.07.2017, 09:47
  • Kronika Tygodnia
Niech gmina się rozwija
Rozmowa z Adamem Walem, wójtem Gminy Nielisz.

Co uważa Pan za swój największy sukces w tej kadencji? 

–  Nie chciałbym tu mówić o spektakularnych sukcesach i jednej czy dwu wybranych inwestycjach. Sukcesem jest każde przedsięwzięcie zrealizowane dla dobra gminy i jej mieszkańców.

Podobno oddana niedawno do użytku hala sportowa jest największą inwestycją w historii gminy... 

–  To prawda. Jej koszt był ogromny, ale było warto. Mamy obiekt sportowy z prawdziwego zdarzenia. Nowoczesny i funkcjonalny. Potrzebny zarówno młodym, jak i starszym mieszkańcom gminy. Przyznaję, że jego otwarcie było dla mnie dużym przeżyciem. W takich chwilach zapomina się o problemach, trudnościach, jakie trzeba było pokonać. Jest tylko radość, że się udało, że dokonaliśmy czegoś wspaniałego.

Gmina Nielisz z zalewu słynie...

–  Cieszę się, że z roku na rok przybywa turystów. Staramy się zapewnić im bezpieczeństwo i jak najlepsze warunki do wypoczynku. Serdecznie zapraszamy. Myślę, że jest nieźle, ale będziemy robić wszystko, aby było jeszcze lepiej, a ci którzy do nas przyjadą chętnie tu wracali.

Skromnie, nie chce Pan mówić o sukcesach, to może trochę o najbliższych planach. 

–  Priorytetem jest poprawa stanu dróg, bo tego właśnie oczekują ode mnie mieszkańcy gminy, a ja staram się wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom. Rozmawialiśmy na ten temat wielokrotnie podczas zebrań sołeckich. Staramy się więc w miarę możliwości remontować drogi tam, gdzie jest to najbardziej potrzebne. Nie tylko drogi gminne. Dzięki naszej inicjatywie Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie podjął pierwsze kroki w sprawie modernizacji drogi wojewódzkiej nr 837 na odcinku Nielisz –  Sitaniec. I nie chodzi tylko tutaj o godziwą drogę dla naszych mieszkańców, ale też i dla turystów i to nie tylko tych zmotoryzowanych, ale również rowerzystów, którzy często odwiedzają zalew w Nieliszu.  

Wróćmy na chwilę do "Moczydła". Warto było? Gmina przecież ponosi koszt utrzymania tego kompleksu.

– Gmina nie jest przedsiębiorstwem nastawionym na zysk. Powinna stymulować lokalną przedsiębiorczość. Chociaż zalew w Nieliszu mieliśmy od 1994 roku, to dopiero w 2014 roku po oddaniu do użytku kompleksu "Moczydło" gmina zaistniała w ruchu turystycznym Lubelszczyzny. Ta inwestycja pociągnęła za sobą cały szereg pozytywnych zjawisk na naszym terenie: rozwój kwater, usług turystycznych, zwiększająca się z sezonu na sezon liczba miejsc noclegowych, nowych atrakcji dla odwiedzających, rozwój gastronomii. Nasza gmina przestała być gminą tylko rolniczą. Dlatego też organizujemy w tym roku imprezę pod nazwą Festiwal Turystyczny 2017/Dni Gminy Nielisz, który podkreśli naszą integrację z przemysłem turystycznym. Chcę stworzyć przestrzeń i okazję do wymiany doświadczeń oraz wiedzy dla lepszego rozwoju turystyki. Zapraszam do Nielisza, zachęcam do prezentacji stoiska promocyjnego, gdyż jestem przekonany, że każdy ma coś ciekawego do przedstawienia. Spotkajmy się w Nieliszu! Od dawna marzyłem o tym, by nasz zalew zapełnił się żaglami i to marzenie wkrótce się spełni. Zapraszam wszystkich miłośników żeglarstwa do Nielisza. Organizujemy pierwsze w historii powiatu zamojskiego regaty żeglarskie. Będzie to impreza towarzysząca Festiwalowi Turystycznemu w dniach 29 oraz 30 lipca.

Kronika Tygodnia

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
jas
jas 20.11.2017, 15:19
Dzięki naszej inicjatywie Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie podjął pierwsze kroki w sprawie modernizacji drogi wojewódzkiej nr 837 na odcinku Nielisz – Sitaniec. Ha, ha ,ha śmieszne

Pozostałe