Artystycznie w Krynicach. Trwa plener rzeźbiarski studentów UMCS (ZDJĘCIA)

  • 13.07.2017, 08:28
  • ak
Artystycznie w Krynicach. Trwa plener rzeźbiarski studentów UMCS (ZDJĘCIA) UG Krynice
To pierwsza taka inicjatywa. Jej efektem mają być cztery okazałe rzeźby, które ozdobią teren wokół zalewu w Krynicach, gdzie trwa właśnie plener studentów wydziału artystycznego UMCS.

Twórcze działania już się rozpoczęły. Rzeźbiarzy przy pracy można podpatrywać na placu przy GOK w Krynicach. Wśród 18 artystów są studenci różnych roczników, a także dwójka kandydatów, którzy zdali już egzaminy i studia rozpoczną po wakacjach.

Młodzi artyści pracują na wapiennych bryłach. W ciągu blisko dwóch tygodni mają powstać co najmniej cztery rzeźby: ławeczka w kształcie ryby, bóbr, karaś i niedźwiedź jedzący rybę.

Plener rzeźbiarski zakończy się wernisażem w sobotę 22 lipca. Obejrzeć podczas niego będzie można również prace malarskie.

ak

Zdjęcia (9)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe