Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 kwietnia 2024 12:10
Reklama Baner reklamowy FOOD P

Mobilność na rynku pracy

Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie corocznie opracowuje Regionalny Plan Działań na rzecz Zatrudnienia. Jest to dokument określający priorytety w zakresie polityki rynku pracy w naszym regionie i powstaje we współpracy z partnerami społecznymi. W tegorocznym dokumencie położono nacisk na znaczenie szeroko rozumianej mobilności na rynku pracy.
Mobilność na rynku pracy

Podkreślając wagę mobilności zawodowej osób będących w trudnej sytuacji na rynku pracy Filia w Zamościu Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie zainicjowała podpisanie porozumienia pt. „Partnerstwo Lokalne na rzecz promocji mobilności na rynku pracy”.

Celem porozumienia jest wsparcie osób znajdujących się w trudnej sytuacji na rynku pracy oraz podniesienie świadomości społecznej na temat znaczenia mobilności zawodowej, czyli postawy aktywnej, otwartej na wyzwania, elastycznej. Pracownicy instytucji wchodzących w skład partnerstwa będą wymieniać się doświadczeniem i wiedzą, organizować warsztaty wiedzy o rynku pracy dla przedstawicieli instytucji pomocy społecznej i edukacji, a także promować swoje usługi, w tym szczególnie poradnictwo zawodowe.

W siedzibie Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu w dniu 29 czerwca 2017 r. odbyła się konferencja inaugurująca partnerstwo. Akt porozumienia podpisali przedstawiciele: instytucji rynku pracy, ośrodków pomocy społecznej, organizacji pozarządowych i instytucji edukacyjnej z terenu obejmującego Zamość i powiat zamojski.

Problemy na rynku pracy w naszym województwie przedstawił Pan Kazimierz Stocki – Dyrektor ds. rynku pracy WUP w Lublinie. Pracę jako wartość w życiu człowieka, w wielu szeroko pojętych aspektach przedstawił Pan dr Stanisław Wieczorek – Rektor WSZiA w Zamościu. Pani Grażyna Byra – p.o. kierownika Filii WUP w Zamościu – przedstawiła cele i założenia Partnerstwa Lokalnego. Prezes Stowarzyszenia Nowa Szansa w Zamościu Pan Kazimierz Wojtowicz przedstawił swoje doświadczenie jako instytucji prowadzącej Klub Integracji Społecznej i we współpracy z ośrodkami pomocy społecznej wspierającej osoby zagrożone wykluczeniem społecznym.

Do Partnerstwa mogą przystąpić nowe instytucje, których celem jest zwiększenie mobilności mieszkańców Zamojszczyzny na rynku pracy. Partnerstwo zawarto na czas nieokreślony.

Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie Filia w Zamościu

 



Podziel się
Oceń

 

 

ReklamaBaner reklamowy firmy GOLDSUN
ReklamaBaner B1 firmy Replika
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: NormalnyTreść komentarza: Pan burak jako proboszcz doskonale wie ile dzieci zwłaszcza chłopców idzie do pierwszej komunii.Data dodania komentarza: 23.04.2024, 11:06Źródło komentarza: Zbliża się sezon komunijny. I liczenie wydatków. 250 zł od talerzyka to początekAutor komentarza: Bolszewickie mediaTreść komentarza: "I dodaje, że w klasie jej córki jest 19 dzieci. A do komunii idą 4 klasy. I od każdego dziecka jest 1000 złotych.". Naprawdę ? Dotychczas wasza bolszewicka narracja była taka, że mało kto uczęszcza na religię. Coś jesteście chorągiewkami towarzyszeData dodania komentarza: 23.04.2024, 09:25Źródło komentarza: Zbliża się sezon komunijny. I liczenie wydatków. 250 zł od talerzyka to początekAutor komentarza: KateTreść komentarza: Nie chcesz nie dawaj nie znasz wszystkich szczegółów to nie zabieraj głosu Gdyby nie potrzebowali to by nie zbieraliData dodania komentarza: 23.04.2024, 06:20Źródło komentarza: Płoskie: Warsztat Bra-Tek spłonął. Kto dołoży cegiełkę do odbudowy?Autor komentarza: EhhTreść komentarza: To co juz prawka nie zabieraja? Czy to jakies ulgi !?Data dodania komentarza: 22.04.2024, 22:32Źródło komentarza: Gm. Tomaszów: Pirat drogowy w Jezierni. Miał 200 km/h na licznikuAutor komentarza: KlikTreść komentarza: Krytykować każdy potrafi, a rządzić i to mądrze nieliczni...Data dodania komentarza: 22.04.2024, 22:31Źródło komentarza: Szczebrzeszyn: Rafał Kowalik będzie burmistrzem. Znamy wyniki wyborówAutor komentarza: Jacek i PlacekTreść komentarza: Ta gmina Grabowiec to jakieś ciekawe zjawisko. Najpierw pewna mądra pani z rg wpisuje sobie wykształcenie jako średnie - a wszyscy wiedzą, że skończyła zawodówkę krawiecką, więc powinna wpisać - zawodowe. Inny pan, ponoć miał skończyć licencjat z administracji (3lata), a podaje, że jest prawnikiem i ma studia wyższe prawnicze (5lat). Pracownicy urzędów jeszcze 5 lat temu podczas kampanii zaczęli opowiadać ludziom, że to radca prawny, inni zaś, że adwokat... Problem w tym, że ani w rejestrze adwokatów, ani radców taki ktoś nie figuruje. Więc może tylko prawnik? Ktoś więc powiedział sprawdzam i poprosił o dowód, pokaż panie dyplom... No i dowodu do dzisiaj brak ;) Co za problem okazać swój dyplom prawniczy? Skoro są wątpliwości, ludzie gadają, oburzają się to co za problem pokazć dyplom i uciąć wszelkie spekulacje? Otóż jak widać problem. Dlaczego? Nie wiem, chociaż się domyślam - jak miał w zwyczaju mawiać pan Sznuk. Chociaż na sesjach rg były o to awantury, to jednak skończyło się zamiecieniem sprawy pod dywan bo rg skutecznie blokowała wszelkie inicjatywy mające na celu dowiedzenie się prawdy. Na całe szczęście pani mądra kariery w wyborach nie zrobiła ;)Data dodania komentarza: 22.04.2024, 22:23Źródło komentarza: Gm. Grabowiec: Urzędujący wójt Popek utrzymał stanowisko
Reklama
Reklama