Gm. Zamość: Wójt Ryszard Gliwiński otrzymał absolutorium

  • 30.06.2017, 05:41 (aktualizacja 30.06.2017, 06:54)
  • ak
Gm. Zamość: Wójt Ryszard Gliwiński otrzymał absolutorium UG Zamość
W środę 28 czerwca odbyła się absolutoryjna sesja rady Gminy Zamość, podczas której głosowano nad udzieleniem wójtowi Ryszardowi Gliwińskiemu absolutorium. Radni uznali, że właściwie wykonał on zeszłoroczny budżet.

Komisja Rewizyjna pod przewodnictwem Marii Słoty dobrze oceniła zarówno sprawozdanie finansowe za 2016 rok i przedstawiła Radzie Gminy Zamość wniosek o udzieleniu wójtowi absolutorium. Pozytywną opinię wystawiła także  Regionalna Izba Obrachunkowa w Lublinie.
Radni jednogłośnie opowiedzieli się za udzieleniem wójtowi absolutorium.

– Dziękuję radnym za dobrą współpracę. Za to, że na każdej sesji Rady wspólnie reagowaliśmy na zmieniającą się sytuację w zakresie realizacji zadań. Budżet 2016 roku nie załatwił wszystkich pilnych spraw w Gminie. Przybyło nam jednak kolejnego wspólnego dobra, które zmienia obraz naszych Sołectw. Dziękuję Kadrze Kierowniczej i całej Gminnej Administracji za zaangażowanie w realizację zadań 2016 roku – mówił już po głosowaniu wójt Ryszard Gliwiński.

Dochody budżetu gminy Zamość w 2016 roku wykonano w kwocie ponad 71 mln zł, a wydatki były nieco niższe. Na realizację inwestycji samorząd wydał 7,3 mln zł. Zadłużenie gminy na koniec 2016 roku wynosiło nieco ponad 20,3 mln zł, a obsługa długu (spłata rat kredytów i odsetek) w ubiegłym roku to ok. 4,7 mln zł.

Na realizację inwestycji samorząd pozyskał w zeszłym roku dokładnie 804 226 zł. Największe obciążenie budżetu gminy, aż 21 451 644 zł to wydatki na utrzymanie szkół.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe