Niech pani się zbada. Bezpłatna mammografia w kilku miejscowościach

  • 02.07.2017, 06:00
  • ak
Niech pani się zbada. Bezpłatna mammografia w kilku miejscowościach
W najbliższym tygodniu mieszkanki kilku miejscowości w powiecie zamojskim będą miały możliwość skorzystania z bezpłatnych badań mammograficznych. Kobiety w wieku 50-69 lat mogą wykonać prześwietlenie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi.

Mammobusy będą od wtorku odwiedzać kolejne miejscowości w powiecie zamojskim. 

4 lipca bezpłatne badania mammograficzne odbędą się w Komarowie-Osadzie przy Urzędzie Gminy, Rynek 15. Od środy do piątku mammobus ma stacjonować w Zamościu przy markecie Kaufland, Rondo Prymasa Wyszyńskiego 1. W poniedziałek 10 lipca badania wykonywane będą przy Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej, ul. Słowackiego 2 w Zwierzyńcu, a nazajutrz w Adamowie przy Urzędzie Gminy. W czwartek (13 lipca) mammobus będzie czekał na pacjentki w Krasnobrodzie przy Urzędzie Miejskim, ul. 3-go Maja 36.

Badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest bezpłatne, refundowane kobietom w wieku 50 – 69 lat co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

Na badania należy się zarejestrować, telefonując pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe