Gm. Tomaszów Lubelski: Dzieci zrobiły przytulanki takie, jak dawniej

  • 01.07.2017, 06:00
  • roh
Gm. Tomaszów Lubelski: Dzieci zrobiły przytulanki takie, jak dawniej Organizatorzy
Trzydzieścioro dzieciaków z Przeorska uczestniczyło w warsztatach rękodzieła ludowego, które zorganizowało stowarzyszenie "Razem młodzi przyjaciele", którym kieruje Kamila Lebieda.

Projekt "Warsztaty rękodzieła ludowego" trwał od lutego. Uczestniczyło w nim 30 dzieciaków z Przeorska w wieku od 5 do 8 lat. Nie nudziły się, bo zorganizowano dla nich warsztaty, podczas których mogły rozwijać swoją kreatywność. Mogły tworzyć różne ozdoby z bibuły. Były warsztaty garncarskie, pokaz wypieku tradycyjnego chleba, wyrobu biżuterii łemkowskiej z kolorowych koralików. Dzieciaki uczyły się też jak przygotowywać samodzielnie pyszności kulinarne.

Przed świętami wielkanocnymi, pod okiem twórców ludowych uczyły się wyplatać palmy wielkanocne, a także pisać pisanki. Frajdę maluchom sprawiło przygotowanie zabawek, takich jak dawniej. Przede wszystkim szmacianych lalek. Wszystkie wykonane przez siebie wyroby mogły zabrać do domu. Uczestniczyły też w wycieczce do Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie, gdzie mogły poznać zawody rękodzieła ludowego, które już dziś zanikają.

 – Dla dzieci była to okazja do bezpośredniego spotkania z kulturą regionu i ludźmi zajmującymi się na co dzień kultywowaniem tradycji. Warsztaty pozwoliły odkryć talenty dzieci, a one same miały możliwość pobycia ze sobą, integracji i aktywnego spędzenia wolnego czasu – mówi Małgorzata Miecznik-Borkowska, koordynator projektu.

Realizacja projektu była możliwa dzięki dofinansowaniu Fundacji BGK przez program "Na dobry początek" oraz gminy Tomaszów Lubelski.

roh

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe