W dobrych zawodach wystąpili

  • 27.06.2017, 07:37
  • tomt
W dobrych zawodach wystąpili
To był niezwykły, a jednocześnie bardzo krzepiący widok. Obiekty zamojskiego OSiR-u wypełnione młodzieńczym gwarem, przepojone radością i zalane słońcem. Ponad 1000 młodych ludzi z sześćdziesięciu diecezji zamojsko-lubaczowskiej wzięło bowiem udział w Olimpiadzie Sportowej w ramach Diecezjalnej Pielgrzymki Liturgicznej Służby Ołtarza.

Na obiektach zamojskiego OSiR-u ministranci i lektorzy grali w piłkę i siatkówkę, przeciągali linę, skakali w workach, wyciskali odważnik, ścigali się na bieżni i rzucali do tarczy. A nade wszystko wspólnie cieszyli się sobą i słoneczną aurą. Zanim jednak rozległ się pierwszy gwizdek, w zamojskiej katedrze miała miejsce msza św. odprawiona przez biskupa Mariana Rojka. Po niej uczestnicy wraz z opiekunami przeszli uroczyście na stadion OSiR-u, gdzie w asyście zaproszonych gości dokonano uroczystego otwarcia olimpiady.

 – Tylu ministrantów i lektorów w jednym miejscu to doprawdy widok niecodzienny – cieszył się ks. Tomasz Winogrodzki, który sędziował piłkarskie mecze na jednym z licznych boisk. – W samym turnieju piłki nożnej jest aż 68 drużyn, w czterech kategoriach wiekowych.

 – Idea olimpiady jest bardzo szczytna. Chcemy pogłębiać naszą wspólnotę, a jednocześnie pokazać, że ministranci bardzo dobrze sprawują się nie tylko przy ołtarzu, ale potrafią też uprawiać sport, a przy tym dobrze się bawić – wyjaśnił ks. Marek Mazurek. – Przyjechały parafie od Lubaczowa po Hrubieszów, Zamość i Tomaszów. Mamy też reprezentacje szkół z Zamościa i powiatu zamojskiego. Jest więc okazja, żeby lepiej się poznać, bo temu też te zawody służą.

Olimpiada stanowiła nie lada wyzwanie logistyczne. Gry zespołowe i zawody odbywały się bowiem na głównej płycie stadionu, na bieżni, na boisku ze sztuczną trawą, na rzutni i boiskach do siatkówki plażowej. Uczestnicy podkreślali jednak zgodnie, że dzięki właściwej organizacji wszystko było dopięte na ostatni guzik, w czym ogromna zasługa Małgorzaty Farion – głównego koordynatora olimpiady.

 

Więcej o wydarzeniu przeczytasz w wydaniu papierowym i e-wydaniu.

tomt
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe