Geotermalne źródła na Zamojszczyźnie? Jutro konferencja na ten temat

  • 21.06.2017, 09:19
  • ak
Geotermalne źródła na Zamojszczyźnie? Jutro konferencja na ten temat freeimages.com
Czy w Zamościu i najbliższej okolicy są geotermalne źródła? Dowiedzieć się tego będzie można w czwartek (22 czerwca) podczas konferencji, którą samorząd organizuje wspólnie z Państwowym Instytutem Geologicznym - Państwowym Instytutem Badawczym. Początek o godz. 9.30 w ratuszu.

Podczas pierwszej z zaplanowanych prelekcji zaprezentowane zostaną wnioski z opracowania pokazującego budowę geologiczną i warunki hydrogeologiczne na obszarze Zamościa. Przedstawione mają być m.in. możliwości i ograniczenia dla zagospodarowania wód termalnych.

O geologicznych uwarunkowaniach wykorzystania gruntowych wód ciepła mówić będą jutro mgr inż. Grzegorz Ryżyński i mgr Jacek Kocyła. W oparciu o dane geologiczne gromadzone przez Państwowy Instytut Geologiczny zostanie przedstawiona wstępna analiza potencjału geotermii niskotemperaturowej rejonu Zamościa. 

Na koniec spotkania przewidziano dyskusję.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe