Biłgoraj: Akcja w LO im. ONZ. Oddali krew dla Jagody

  • 19.06.2017, 09:00
  • ak
Biłgoraj: Akcja w LO im. ONZ. Oddali krew dla Jagody LO im. ONZ Biłgoraj
Chętnych było tak dużo, że nie wszyscy mieli szansę wziąć udział w zbiórce krwi dla nastoletniej Jagody, która została potrącona przez samochód. Dlatego akcja zostanie powtórzona. Podczas pierwszej, zorganizowanej w Liceum Ogólnokształcącym im. ONZ w Biłgoraju krwią podzieliły się 64 osoby. Oddano jej aż 28 litrów.

Zbiórka krwi w biłgorajskim ogólniaku, zorganizowana przez Szkolne Koło PCK we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie odbyła się już po raz piąty. Tym razem dedykowana była 11-letniej dziewczynce, która ucierpiała w wypadku drogowym. Zainteresowanie udziałem przerosło oczekiwania organizatorów.

Do oddania krwi zgłaszali się uczniowie i absolwenci szkół ponadgimnazjalnych z Biłgoraja, honorowi dawcy krwi, rodzice koleżanek i kolegów Jagody, policjanci i mieszkańcy powiatu. Ostatecznie 64 osoby oddały ponad 28 litrów krwi.

Chętnych do podzielenia się tym darem było dużo więcej, dlatego też kolejna zbiórka krwi dla Jagody zostanie przeprowadzona 22 czerwca 2017 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju. 

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe