Zamość: Chemicy z I LO najlepsi na konkursie w Lublinie

  • 19.06.2017, 06:11
  • ak
Zamość: Chemicy z I LO najlepsi na konkursie w Lublinie I LO Zamość
Drużyna reprezentująca I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Zamoyskiego w Zamościu wygrała zorganizowany w Lublinie Ogólnopolski Turniej All-chemiczny.

Konkurs odbył się na wydziale chemii lubelskiego UMCS. Brali w nim udział uczniowie wszystkich typów szkół ponadgimnazjalnych oraz gimnazjów z całej Polski.

W finale znalazła się ekipa z zamojskiego I LO w składzie: Katarzyna Tymura , Maja Kossowska oraz Maciej Janowski. Opiekunami uczniów byli: Lucyna Mielniczuk, Włodzimierz Kuśmierczuk oraz Marta Dynowska.

Zadania finałowe miały postać konkurencji laboratoryjnej, podczas której uczniowie samodzielnie przeprowadzili określone eksperymenty chemiczne oraz analizę uzyskanych wyników.

Zamojska drużyna była najlepsza i zakończyła turniej, zajmując pierwsze miejsce.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe