Gm. Zamość: W Zawadzie polała się krew honorowo

  • 17.06.2017, 08:00
  • ak
Gm. Zamość: W Zawadzie polała się krew honorowo Organizatorzy
Aż 45 osób zdecydowało się wziąć udział w akcji zbiórki krwi zorganizowanej w Zawadzie. Ostatecznie w akcji wzięło udział 40 krwiodawców.

Honorowa Zawada była to pierwszą z dwóch akcji krwiodawczych, organizowanych co roku w gminie Zamość. Zakończyła się sukcesem. Bezcenny płyn oddało 40 osób, tym samym udało się zebrać 18 litrów krwi. Wśród dawców był wójt Ryszard Gliwiński, a także Józef Siemczyk, przewodniczący Rady Gminy Zamość.

Krew oddawali też członkowie zarządu Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK przy Urzędzie Gminy Zamość, 17 strażaków z jednostek OSP, a także mieszkańcy Zawady i okolic.

Każdy uczestnik poboru otrzymał zestaw gadżetów i brał też udział w konkursach, w których do wygrania były m.in. ogrodowe krzewy lub drzewka ozdobne.

Dla każdego dawcy tego dnia w świetlicy w Zawadzie panie z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały ciepły posiłek.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe