Zamość, Roztocze: Służby i instytucje gotowe na sezon turystyczny 2017

  • 16.06.2017, 06:53
  • ak
Zamość, Roztocze: Służby i instytucje gotowe na sezon turystyczny 2017 KMP Zamość
Turystów w Zamościu można spotkać przez cały rok. Od kilku tygodni stale ich przybywa, a będzie jeszcze więcej, bo niebawem zaczynają się wakacje. W zamojskiej komendzie policji odbyło się spotkanie miejskich służb i instytucji, podczas którego omówiono przygotowania do sezonu turystycznego 2017.

Jak co roku latem, goście odwiedzać będą nie tylko sam Zamość, ale też położone w pobliżu miejscowości turystyczne m.in. Krasnobród, Nielisz czy Zwierzyniec. Nad ich bezpieczeństwem czuwają nie tylko mundurowi, ale również przedstawiciele innych instytucji i straży.

– Stąd też idea  spotkania – wspólne działania ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa osobom wypoczywającym na ternach wodnych powiatu zamojskiego – wyjaśnia Dorota Krukowska-Bubiło z zamojskiej policji.

Zgromadzonych na naradzie witał I zastępca komendanta miejskiego policji w Zamościu mł. insp. Andrzej Mioduna. Wśród zaproszonych gości byli burmistrzowie oraz wójtowie gmin, na których terenie zlokalizowane są zbiorniki wodne wykorzystywane przez turystów. Nie zabrakło również prezesa WOPR, dyrektora Roztoczańskiego Parku Narodowego, przedstawicieli Państwowej Straży Rybackiej, Państwowego Związku Wędkarskiego, WZMiUW O/Zamość oraz OSiR w Zamościu. Obecni byli również kierownicy Posterunków Policji w Nieliszu, Krasnobrodzie i Zwierzyńcu oraz Naczelnik Wydziału Prewencji KMP w Zamościu.

– Podczas spotkania dyskutowano na temat przepisów prawnych obowiązujących na akwenach wodnych oraz zakresu działania poszczególnych podmiotów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i porządek na tych terenach. Jednak najważniejszym z poruszanych tematów było zapewnienie bezpieczeństwa osobom wypoczywającym – relacjonuje Krukowska-Bubiło.

Uczestnicy spotkania byli zgodni co do tego, że najważniejszym zagadnieniem jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom zbiorników wodnych, zarówno osobom kąpiącym się, jak i uprawiającym sporty wodne, czy wędkującym. 

Podczas spotkania mówiono również o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Uczestnicy usłyszeli, że dzięki temu narzędziu każdy ma wpływ na bezpieczeństwo. – Korzystając z Mapy mamy możliwość naniesienia kategorii typu „dzikie kąpieliska”, czy „miejsce niebezpieczne na terenach wodnych”. Informujemy tym samym policjantów, w których miejscach jest niebezpiecznie i może dojść do tragicznych w skutkach zdarzeń – dodaje policjantka.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe