Hrebenne: Ukrainiec próbował przekupić policjantów, bo zatrzymali mu prawo jazdy

  • 06.06.2017, 12:25
  • ak
Hrebenne: Ukrainiec próbował przekupić policjantów, bo zatrzymali mu prawo… KPP Tomaszów Lubelski
Euro, ukraińskie hrywny i polskie banknoty schował do paszportu obywatel Ukrainy. Wręczył go policjantom, bo liczył, że dzięki temu nie zatrzymają mu prawa jazdy. Przeliczył się. Odpowie za próbę przekupstwa.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (5 czerwca), ok. godz. 21.30 w Hrebennem. Policjanci tomaszowskiej drogówki wypatrzyli BMW, które przez teren zabudowany jechało z prędkością 103 km/h. Zatrzymali auto do kontroli.

Za kierownicą siedział Ukrainiec. Mundurowi poinformowali go, że za popełnione wykroczenie zapłaci 400 zł mandatu, a także pożegna się ze swoim prawem jazdy.

Informację o mandacie cudzoziemiec przyjął spokojnie, ale z uprawnieniami do kierowania ani myślał się rozstawać. Zaproponował policjantom, aby rozwiązali problem "w inny sposób".

– W momencie, kiedy funkcjonariusz poprosił 23-latka o podpisanie pokwitowania na zatrzymane prawo jazdy ten położył policjantowi paszport z plikiem pieniędzy w środku i powiedział, że oni niech wezmą sobie pieniądze, a on zabierze prawo jazdy i odjedzie – relacjonuje Agnieszka Leszek, rzeczniczka tomaszowskiej policji.

Mocno się zdziwił, że jego pomysł realizacji się nie doczeka. Policjant poinformował Ukraińca, że próbą przekupstwa popełnił przestępstwo. Kierowcy założono kajdanki i odwieziono do komendy w Tomaszowie Lubelskim.

O dalszym losie młodego mężczyzny zadecyduje sąd.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe