Zamość: Po zmroku z książką, czyli Noc Bibliotek w Bibliotece Pedagogicznej (ZDJĘCIA)

  • 05.06.2017, 15:15
  • ak
Zamość: Po zmroku z książką, czyli Noc Bibliotek w Bibliotece Pedagogicznej (ZDJĘCIA) Organizatorzy
Zaczęło się w sobotnie (3 czerwca) popołudnie, a skończyło dopiero ok. godz. 22. Tyle trwały wydarzenia przygotowane przez Bibliotekę Pedagogiczną i Zespół Szkół nr 2 w Zamościu na Noc Bibliotek.

Pierwszym punktem programu był wernisaż wystawy zdjęć Agaty Jaworskiej-Pogudz. Ekspozycję zatytułowaną "W małym ciele..." otwierali oficjalnie Dorota Mach, dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Zamościu i Andrzej Pogudz, Pprezesa Zamojskiego Towarzystwa Fotograficznego.

Później uczestnicy Nocy Bibliotek zostali zaproszeni na spektakl „Papierowe królestwo” na motywach baśni Józefa Ignacego Kraszewskiego w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkół nr 2 w Zamościu. Kolejnym punktem programu był „Wieczór poezji”, w trakcie którego publiczność mogła usłyszeć wiersze, fragmenty prozy i piosenki znanych polskich artystów m.in.: Adama Mickiewicza, Agnieszki Frączak, Jana Brzechwy Wojciecha Młynarskiego, Marka Grechuty i Bolesława Leśmiana, zaprezentowane przez uczniów, ich rodziców i nauczycieli ZS nr 2 oraz nauczycieli bibliotekarzy z Biblioteki Pedagogicznej w Zamościu.

Były także liczne gry i zabawy, w których wzięli udział najmłodsi uczestnicy akcji. Po warsztatach dzieci przeszły do budynku szkoły i obejrzały Film „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Stella Nostra”.

Ostatnim punktem Nocy Bibliotek było poszukiwanie duchów, które właśnie tej wyjątkowej nocy, wyszły z książek przechowywanych na półkach w bibliotece. Zadanie okazało się atrakcyjnym i pobudzającym wyobraźnie przeżyciem, nie tylko dla najmłodszych uczestników akcji.

ak

Zdjęcia (15)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe