Kilometry Dobra – liczy się każda złotówka

  • 04.06.2017, 14:58 (aktualizacja 04.06.2017, 17:08)
  • es
Kilometry Dobra – liczy się każda złotówka Ewa Szymańska
Jeszcze do wieczora można włączyć się do akcji i wspomóc osoby niepełnosprawne. Na Rynku Wielkim trwa finał akcji Kilometry Dobra.

Zbiórka pieniędzy odbywa się już po raz czwarty. Wydarzeniu towarzyszy próba pobicia rekordu Guinnessa – w najdłuższym ciągu monet o jednym nominale.

Cały czas pracownicy ośrodka, wolontariusze i podopieczni przyklejają jednozłotówki na taśmie klejącej. 1 metr taśmy to 44 złote.

Zebrane pieniądze pozwolą na realizację celów Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zamościu. Głównym celem jest zakup autobusu do przewozu osób z upośledzeniem umysłowym.

W trakcie zbiórki zaplanowano wiele atrakcji, m.in.: malowanie twarzy, kolorowe baloniki i dla wszystkich bezalkoholowy drink bar. Przy każdym stanowisku znajdują się puszki przeznaczone na datki.

To jedna z imprez w ramach Jarmarku Hetmańskiego, który zakończy się  o godz. 19 koncertem grupy Plateau - Projekt Grechuta.

es

Zdjęcia (13)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe