Gimnazjaliści z Łaszczowa najlepsi w okręgowym etapie VIII Lubelskiego Turnieju Chemicznego

  • 28.05.2017, 15:00
  • ak
Gimnazjaliści z Łaszczowa najlepsi w okręgowym etapie VIII Lubelskiego Turnieju Chemicznego
Reprezentacja Gimnazjum w Łaszczowie wygrała zorganizowane w Zamościu okręgowe eliminacje VIII Lubelskiego Turnieju Chemicznego. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się także uczniowie zamojskich gimnazjów nr 7 i 1.

Ten konkurs jest organizowany przez Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Wydział Chemii UMCS w Lublinie.

Rozgrywki turniejowe odbyły się w sześciu miejscach, m.in. w Zamościu. Każde gimnazjum reprezentowane było przez trzyosobową drużynę, w której znajdowali się uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich.

Okręgowe eliminacje w Zamościu wygrali uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Łaszczowie: Bartłomiej Toruch, Aleksandra Hawrylak i Szymon Mozol.

Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się w sumie osiem zespołów z województwa lubelskiego. W tym gronie są również młodzi chemicy z Gimnazjum nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Noblistów w Zamościu i Gimnazjum nr 1 im. Adama Mickiewicza w Zamościu.

Finał konkursu na początku czerwca na Wydziale Chemii UMCS.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe