Srebro dla Miączyna

  • 24.05.2017, 07:25 (aktualizacja 24.05.2017, 07:30)
  • tomt
Srebro dla Miączyna Organizatorzy
Gimnazjalistki z Miączyna po raz kolejny potwierdziły, że piłka nożna to ich żywioł. Tym razem drużyna prowadzona przez Mateusza Łykę zajęła drugie miejsce w finale wojewódzkiej gimnazjady.

W turnieju w Parczewie wzięło udział pięć drużyn, które wywalczyły awans w eliminacjach.

Miączynianki w meczach grupowych pokonały "szóstkę" z Chełma 2:1 oraz zremisowały z "czwórką" z Białej Podlaskiej 1:1. Wyniki te zagwarantowały im udział w spotkaniu finałowym przeciwko Gimnazjum nr 9 w Lublinie. W regulaminowym czasie bramki nie padły i doszło do karnych, w których skuteczniejsze były lublinianki, zwyciężając 2:1.

Żeby tradycji stało się zadość, tytuł najskuteczniejszej zawodniczki przypadł Wiktorii Bąk. Ta sama zawodniczka zdobyła najwięcej bramek również w finale wojewódzkiej halówki, którą gimnazjalistki z Miączyna wygrały w lutym.

 – Drugie miejsce w województwie odbieramy jako sukces. Nie spodziewaliśmy się tego, tym bardziej, że przyszło rywalizować nam ze szkołami, których uczennice grają w klubach – powiedział zadowolony z występu swych podopiecznych Mateusz Łyko.

Gimnazjum w Miączynie: Wiktoria Bąk, Weronika Bąk, Julia Grzeszczuk, Wiktoria Woźniak, Kamila Malec, Julia Litwińczuk, Justyna Kościuk, Paulina Bilska oraz Daria Kliszcz.  Opiekun: Mateusz Łyko.

tomt

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe