Tomaszów Lubelski: Gimnazjalistka na uniwersytecie. Bo Kamila Sarzyńska to fizyczny talent

  • 18.05.2017, 15:00 (aktualizacja 19.05.2017, 06:47)
  • ak
Tomaszów Lubelski: Gimnazjalistka na uniwersytecie. Bo Kamila Sarzyńska to fizyczny talent Gimnazjum nr 2 Tomaszów Lubelski
Kamila Sarzyńska, uczennica III klasy Gimnazjum nr 2 im. Papieża Jana Pawła II w Tomaszowie Lubelskim znalazła się w ścisłej czołówce IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego „Poszukiwanie Talentów” organizowanego przez Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego.

Tomaszowska gimnazjalistka naprawdę mocno pracowała na swój sukces. Napisała dwa limeryki, przeprowadziła wywiady z fizykami – Leszkiem Boberem i Markiem Kopciuszyńskim. Ale to nie koniec. Zorganizowała i przeprowadziła pięć zabaw dla przedszkolaków, wykonała i opisała sześć doświadczeń fizycznych,nagrała trzy filmiki wyjaśniające zagadnienia fizyczne, opisała w oparciu o prawa fizyki dwa zdarzenia, wykonała cztery plakaty, dwa obrazki i dwa znaczki pocztowe o tematyce fizycznej.

Ta praca i poświęcony czas zaowocowały tym, że zakwalifikowała się do finału. A to nie było proste, bo do konkursu zgłoszono 127 uczniów z gimnazjów z całej Polski. W centralnym wezmą udział tylko 33 osoby. Wśród nich będzie Kamila Sarzyńska, która otrzymała 79 punktów i zajęła wysokie, piąte miejsce.

Finał odbędzie się pod koniec maja na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Jego uczestnicy będą przed komisją bronić wykonanych prac. Główną nagrodą dla 6 laureatów (3 z gimnazjum i 3 z liceum) jest wycieczka samolotowa do CERN pod Genewą w pierwszym tygodniu lipca oraz indeks na Wydziale Fizyki dla laureatów grupy szkół ponadgimnazjalnych.

Opiekę nad uzdolnioną uczennicą sprawuje nauczycielka fizyki Urszula Kobiałka.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe