Stadion z prawdziwego zdarzenia

  • 04.05.2017, 10:52
  • tomt
Stadion z prawdziwego zdarzenia STS Gryf
Na sześć kolejek przed zakończeniem rozgrywek klasy A (gr. I) piłkarze STS Gryf Gmina Zamość prowadzą w tabeli z dwupunktową przewagą nad Olimpiakosem Tarnogród. A grać i zwyciężać mają po co, ponieważ czeka na nich premia m.in. w postaci... nowego stadionu!

Władze Gminy Zamość w porozumieniu z zarządem klubu opracowały koncepcję, która mieszkańcom powinna przypaść do gustu, a pierwszy etap budowy kompleksu sportowego już się rozpoczął.

 – Na stadionie w Zawadzie trwają już prace. W pierwszej kolejności powstaje pawilon, w którym znajdą się szatnie dla drużyn i sędziów, pomieszczenia socjalne oraz sanitariaty – informuje wiceprezes Gryfa Michał Burcon. – Ten etap przebudowy planujemy zakończyć jeszcze w bieżącym roku.

Koszt prac budowlanych wyniesie 624 000 zł. To jednak dopiero początek.

 – Przebudowa obiektu "stadionu w Zawadzie" to zadanie podzielone na dwa etapy. Całość zadania obejmuje poprawę nawierzchni płyty boiska, budowę trybuny na 300 miejsc, oświetlenia, małe wielofunkcyjne boisko o sztucznej nawierzchni oraz elementy siłowni zewnętrznej. Kalkulacja kosztów całości to około 1 800 000 zł – mówi wójt Gminy Zamość Ryszard Gliwiński. – Trudno dzisiaj przewidzieć termin realizacji drugiego etapu zadania. Pewne jest jednak, że obiekt po przebudowie nie zmieni swojej obecnej funkcji. Korzystał z niego będzie tak jak obecnie Klub Sportowy STS Gryf Gmina Zamość, ale także i inne drużyny.

Zgodnie z koncepcją obiekt zostanie wyposażony w sztuczne oświetlenie o mocy co najmniej 500 LUX, co, zgodnie z Regulaminem Rozgrywek LZPN, otwiera furtkę do rozgrywania meczów ligowych w późnych godzinach wieczornych.

 – Trybuna będzie częściowo kryta i znajdzie się od strony ulicy, czyli po drugiej stronie boiska, porównując do stanu istniejącego obecnie. Przewidzieliśmy też wydzielony i odgrodzony sektor dla kibiców gości. Renowację przejdzie też oczywiście murawa. Planując modernizację obiektu, uwzględniliśmy też oczywiście jego wielofunkcyjność. Dzięki temu będzie mógł być użyteczny nie tylko do celów sportowych, ale również do organizacji wydarzeń kulturalnych – zapewnia Michał Burcon.

 

Więcej w wydaniu papierowym i e-wydaniu

tomt

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
gal
gal 04.05.2017, 20:25
Panie Gliwinski jakie inne druzyny beda z tego korzystaly skoro wszystkie pan zamknal/ stadion dla 300 ciekawa koncepcja skoro 300 to jest suma kibicow po calym sezonie bez sensu :)walcza o okregowke bez sensu panie gliwinski ilu zawodnikow z gminy zamosc gra o zawodnikach z zawady nie wspomne dla mnie to jest prokurator
wielki pan bondyra syn urzednika gminnego ciekawy zbieg okolicznosci ktory kiedys prowadzi jakis klub ktorego juz dawno nie ma

Pozostałe