Najlepsze pomysły na prezenty komunijne

  • 02.05.2017, 08:23
  • wd
Najlepsze pomysły na prezenty komunijne wd
I Komunia Święta to wielkie duchowe doświadczenie. Prezenty na tę okazję powinny być dobrane z jak największą starannością, z wyczuciem i z dobrą intencją. Powinny być delikatne, cieszące oko i praktyczne niezależnie od tego, czy będą małe czy duże. Podpowiadamy na jaki prezent komunijny warto się skusić.

Gdyby wszyscy goście mieli wybrać jeden prezent prawdopodobnie nie doszliby do porozumienia jaki miałby być. Duże jest prawdopodobieństwo, że ten jeden mógłby akurat nie przypaść do gustu obdarowywanemu dziecku. Dobrze więc, że na przyjęciu komunijnym i gości, i prezentów jest co najmniej kilka. Idealne połączenie prezentów bywa takie, gdzie jeden jest ponadczasową pamiątką, a drugi to modny gadżet.

Krzyżyk lub medalik

To zdecydowanie najważniejszy, symboliczny i wcale nie przestarzały prezent, jaki dziecko otrzymuje z okazji przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej. Jeśli nawet nie będzie go nosiło teraz, to za kilka lat na pewno do niego wróci i przez sentyment nabierze on jeszcze większej wartości. W przeciwieństwie do elektroniki to dodatkowo prezent niezniszczalny i do ponownego wykorzystania (złoto można zawsze przetopić). Pamiętajcie, że gwarancją pięknego wyglądu nawet po latach jest wysoka próba złota z jakiego jest wykonana biżuteria. W DH Hetman i W DH Agora w Zamościu w Pracowni Jubilerskiej Marka Niderli można kupić wysokiej jakości przepiękną biżuterię na prezent komunijny. Do wyboru są tam krzyżyki (te najczęściej kupuje się dla chłopców), medaliki o różnych kształtach – owalnym, serca, prostokątnym – z wizerunkiem Matki Boskiej czy anioła. Do tego można tam dobrać według gustu łańcuszek, a nawet kolczyki i pierścionek. Taki komplet wcale nie musi okazać się drogi. Mniejsze salony jubilerskie w porównaniu z dużymi sieciami jubilerskimi mają często konkurencyjne ceny, a także większy wybór.

Anioły, szkatułki i nie tylko

Chociaż ośmiolatki nie są raczej znawcami sztuki, to czemu nie obdarować ich pamiątkowym prezentem, który może stać się przyczynkiem do obudzenia estetycznego zmysłu?

Całe mnóstwo niesamowitych pomysłów na prezenty nie tylko na tę okazję znajdziecie w galerii W Ramach Sztuki, która mieści się na zamojskiej starówce. Tam od samego patrzenia na taką ilość cudeniek aż kręci się w głowie, a przez myśl przelatuje tylko pytanie „A może jeszcze to kupić, a może i tamto?”. Z doświadczenia wiemy, że wizyta W Ramach Sztuki jeśli będzie Waszą pierwszą, na pewno nie będzie ostatnią.

W Ramach Sztuki to galeria rękodzieła. Niepowtarzalność i nietuzinkowość wykonanych rzeczy z całą pewnością doceni każdy, nawet młody człowiek. Dziadkowie, ciocie i wujkowie znajdą tu piękne anioły i mediowe szkatułki, które będą estetyczną ozdobą na biurko czy inny mebel. Szkatułka dodatkowo posłuży jako skrytka na biżuterię lub inne skarby. Można ją podarować w parze z łańcuszkiem czy zegarkiem albo potraktować jako osobny prezent. Bardzo oryginalne figury aniołów wykonane są techniką utwardzania tkanin. Dla lubiących bardziej tradycyjne techniki idealne będą delikatne wizerunki aniołów malowane na starym drewnie albo ikony pisane z wyobrażeniem Matki Boskiej lub Jezusa. Nieustannie cieszą się one dużą popularnością. Nie brakuje tu też ręcznie wykonywanych kartek komunijnych, które zwykło się wręczać dziecku z wypisanymi życzeniami. Zarówno kartki, jak i szkatułki można spersonalizować poprzez zamówienie dedykacji np. ze zdjęciem dziecka, życzeniami czy grafiką nawiązującą do I Komunii Świętej. Jeśli chcecie mieć udział w tworzeniu prezentu, umówcie się na kreatywne warsztaty, które są organizowane W Ramach Sztuki przez trenera powertexu Joannę Patron. Szkatułkę czy obraz ozdobicie tam za niewielkie pieniądze, a efekt oczaruje każdego obdarowanego takim prezentem.

Trendy quad

Z serii prezentów, które zagwarantują dziecku wiele godzin dobrej zabawy, a właściwie jazdy są quady i motorowerki cross. Dziecku spodoba się coś innego niż tradycyjny rower. Czterokołowcem można przemierzać każdy teren. Do wyboru są oczywiście kolory np. czerwony albo zielona panterka i modele quadów. Po zakup takiego prezentu można się udać do MotoJuzwex. Sklep mieści się przy Centrum Handlowym Juzwex w Zamościu. Pracownicy sklepu posłużą radą przy wyborze pierwszego sporych rozmiarów pojazdu. Ceny tego modnego prezentu zaczynają się już powyżej 3 tys. złotych (model crossowy ZIPP S-125 kosztuje 3600 zł, model ZIPP KID-125 to wydatek 4000 zł, motorowery Cross marki ZIPP są w cenie 2800 zł) i trzeba przyznać, że nie są wygórowane. Wszystkie pojazdy mają wzmacnianą ramę i co najważniejsze są certyfikowane znakiem zgodności CE oraz objęte gwarancją. Juzwex – zamojska firma z 24-letnim stażem – ma bardzo atrakcyjne ofertę również na dziale odzieżowym. Udając się tam można więc upiec dwie pieczenie na jednym ogniu – kupić i prezent komunijny i dodatki do stroju np. bieliznę, białe rajstopki, białe koszule dla chłopców, podkoszulki (stroje wizytowe dla gości czy rodziców także się tam znajdą).

Trochę elektroniki

Podarowanie dziecku komputera na pierwszą Komunię Świętą ma tak wielu przeciwników, jak i zwolenników. Oczywiście przy zakupie tableta czy komputera można sugerować się tym, że posłuży nie tylko do zabawy, ale także do nauki. W przypadku takiego zakupu na pewno trzeba się liczyć z większym wydatkiem.

Dobrym pomysłem na prezent na komunię zarówno dla chłopca i dla dziewczynki są e-ramki do zdjęć. Dzięki nim nie trzeba wywoływać zdjęcia, bo ma ona wbudowany czytnik kart pamięci i wybrane zdjęcie, np. z uroczystości i komunii św. w kościele można dopóki nie wgra się innego. Ich ceny zaczynają się już od 150 zł.

Albo szaleństwa

Jeszcze na koniec, dla tych, którzy nie lubią standardowych prezentów, a wolą zaskakiwać, podpowiadamy pomysł nietypowy na prezent komunijny – lot balonem albo kurs żeglarski dla najmłodszych. Taki prezent to gwarancja, że dziecko zapamięta go równie mocno jak przeżycie przyjęcia Sakramentu Komunii Świętej.
 

Artykuł sponsorowany
 

 

wd

Podziel się:Pozostałe