Hrubieszów: Dzielnicowy na wyciągnięcie ręki. Policjanci radzą, by korzystać z aplikacji Moja Komenda

  • 27.04.2017, 06:00
  • ak
Hrubieszów: Dzielnicowy na wyciągnięcie ręki. Policjanci radzą, by korzystać z aplikacji Moja Komenda KPP Hrubieszów
Wystarczy kilka minut, by zainstalować aplikację, a później ma się dostęp do danych nie tylko dzielnicowych z najbliższej okolicy, ale też bazy wszystkich komend w całej Polsce. Mundurowi z Hrubieszowa zachęcają obywateli, by korzystali z tej nowinki.

Hrubieszowscy policjanci rozdają mieszkańcom miasta i powiatu ulotki przygotowane przez MSWiA. W każdej z nich zawarte są dane kontaktowego do dzielnicowego, imię i nazwisko, numer telefonu oraz adres e-mail.  Zawiera ona również opis Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji „Moja Komenda”.

– Dzięki tej bezpłatnej aplikacji każdy może w szybki sposób znaleźć swojego dzielnicowego oraz najbliższą jednostkę policji. Jest ona bardzo łatwa w obsłudze. Pozwala jednym kliknięciem ustalić kontakt do swojego dzielnicowego. Wystarczy wpisać adres, aby sprawdzić, który policjant odpowiada za dany rewir. Dzielnicowych możemy wyszukać także po ich imieniu i nazwisku. Aby połączyć się z funkcjonariuszem wystarczy jedno kliknięcie – zapewnia Edyta Krystkowiak, rzeczniczka KPP w Hrubieszowie.

Przypomina też, jak działa KMZB. To rozwiązanie pozwala na przekazywanie policji informacji na temat różnego rodzaju zagrożeń lub groźnych i niebezpiecznych zjawisk. – Każdy ma możliwość aktualizacji informacji na mapie. W momencie naniesienia takiego punktu, policja zweryfikuje sygnał, a gdy potwierdzi, wprowadzi na mapy – wyjaśnia policjantka.

Od początku tego roku hrubieszowscy policjanci odnotowali 83 zgłoszenia poprzez KMZB, a potwierdzili 47 z nich. Obywatele wskazywali najczęściej miejsca, gdzie kierowcy zdecydowanie przesadzają z prędkością jazdy, nieprawidłowo parkują. Wskazywano też miejsca publiczne, w których dochodzi spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych.

CZYTAJ TAKŻE: SKONTAKTUJ SIĘ Z POLICJĄ PRZEZ APLIKACJĘ MOJA KOMENDA (FILM)

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe