Pojedziemy na majówkę! Podpowiadamy, jak spędzić dłuuugi weekend

  • 25.04.2017, 06:00 (aktualizacja 25.04.2017, 21:48)
  • par, lew, mk, roh
Pojedziemy na majówkę! Podpowiadamy, jak spędzić dłuuugi weekend
Wprawdzie pogoda nas nie rozpieszcza i upragnionego ciepła jakoś nie widać, ale przecież w końcu lepsze dni nadejdą, a wtedy ruszymy w plener cieszyć się słońcem. Kto wie, może nawet szybciej niż nam się wydaje. Może już w długi majowy weekend. Gdzie by tu wybrać się na przykład rowerem? A może by tak odważnie popłynąć kajakiem?

W regionie nie brakuje ścieżek rowerowych, tras trudniejszych i łatwiejszych. Takich dla zaprawionych już w bojach amatorów rekreacji na dwóch kółkach i odpowiednich na rodzinny wypad za miasto. Może warto się więc skusić, bo zdecydowanie jest w czym wybierać. Byle tylko dopisała pogoda. 

Gotania wita Was 

Turyści, którzy podczas długiego weekendu odwiedzą powiat hrubieszowski, mają do dyspozycji cztery szlaki rowerowe. Najkrótsza trasa ma 25 km długości, a najdłuższa około 80 km. Każdy z tych czterech szlaków rowerowych zaczyna się w Hrubieszowie i tutaj się kończy. W samym mieście można odwiedzić muzeum w dworku Du Chateau. A tam jest do obejrzenia wystawa "W gruncie rzeczy znalezione" prezentująca zabytki wydobyte w różnych miejscach w powiecie hrubieszowskim. W Hrubieszowie warto również zobaczyć unikatową cerkiew prawosławną z trzynastoma kopułami, podominikański kościół barokowy z 1750 r. i  kościół rzymsko-katolicki pw. św. Stanisława Kostki, a także zespół dworski Gołakowskich i zespół pałacowy Kiesewetterów. 

 – Wszystkie cztery szlaki rowerowe przebiegają przez malownicze i unikalne przyrodniczo miejsca. Jest tam również wiele ciekawych zabytków historycznych i sakralnych – zapewnia Barbara Kurowska z Urzędu Miasta Hrubieszowa.

O innych trasach turystycznych w regionie i planowanych na majówkę imprezach przeczytasz w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

par, lew, mk, roh

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Tralalala
Tralalala 25.04.2017, 07:36
http://www.himavanti.org/pl/c/…

Pozostałe