Gm. Hrubieszów: Goci zapraszają do Masłomęcza

  • 25.04.2017, 15:30
  • par
Gm. Hrubieszów: Goci zapraszają do Masłomęcza Mariusz Parol
21 maja będzie można bezpłatnie odwiedzić Wioskę Gotów w podhrubieszowskim Masłomęczu w ramach Otwartych Dni Funduszy Europejskich. Na chętnych czeka nie tylko zwiedzanie skansenu z przewodnikiem i rekonstrukcje potyczek wojowników. Będzie można także skosztować gockiego jedzenia.

Wioska Gotów w Masłomęczu rozpoczęła czwarty sezon turystyczny. Skansen odwiedza coraz więcej osób, które chcą zobaczyć jak się żyło w Kotlinie Hrubieszowskiej 1,7 tys. lat temu. Obecnie można tam obejrzeć osobne chaty: garncarza, wojownika, tkaczki i kowala, a także wielka chatę. W planach na najbliższe lata jest rozbudowa masłomęckiego skansenu, a wtedy powstaną kolejne budowle.

O szczegółach Dni Otwartych Funduszy Europejskich w Wiosce Gotów przeczytasz w najnowszym wydaniu Kroniki Tygodnia.     

par

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe