Biłgoraj: Mają miliony na kształcenie zawodowe

  • 25.04.2017, 16:39
  • Leszek Wójtowicz
Biłgoraj: Mają miliony na kształcenie zawodowe
Ponad 3 mln zł pozyskał powiat biłgorajski na kształcenie zawodowe uczniów i nauczycieli przedmiotów zawodowych w podległych placówkach.

Realizacja projektu "Wysoka jakość kształcenia zawodowego uczniów – większe szanse zatrudnienia" rozpocznie się 1 lipca i potrwa ponad 3 lata. Skorzysta z niego 800 uczniów i 11 nauczycieli przedmiotów zawodowych ze szkół zawodowych podległych samorządowi powiatowemu, a więc z Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej, Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących oraz Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju, które prowadzą kształcenie zawodowe w kierunkach: energetyka, informatyka i mechanika, ekonomia, budownictwo, gastronomia, turystyka, hotelarstwo, odzież, reklama oraz handel.

Oferta skierowana jest do uczniów klas drugich i trzecich, a realizacja projektu zwiera trzy główne zadania. Pierwszym będzie zakup nowoczesnego sprzętu i urządzeń za ponad 1 mln zł, które będą stanowiły wyposażenie szkolnych stanowisk pracy zgodnie z wymaganiami pracodawcy niezbędnymi do przygotowania uczniów do realizacji staży i praktyk zawodowych. Drugi to studia podyplomowe dla nauczycieli, które przygotują do wykonywania zawodu nauczyciela kształcenia zawodowego w ramach tworzenia nowych kierunków nauczania lub zawodów, na które występuje deficyt na regionalnym rynku pracy oraz braki kadrowe wśród nauczycieli kształcenia zawodowego, np. diagnosta samochodowy, technik systemów i instalacji odnawialnych, technik urządzeń sanitarnych itp.

Trzeci etap to realizacja staży i praktyk zawodowych u pracodawców zarówno w trakcie roku szkolnego, jak i ferie zimowe i wakacje. Przed rozpoczęciem stażu podpisane będą umowy z pracodawcami i opiekunami. Uczniowie będą mieli zapewnione stypendium stażowe w kwocie 1600 zł, zwrot kosztów dojazdu oraz ubrania robocze.

Całkowita wartość projektu to 3,5 mln zł. 

Więcej w e-wydaniu i papierowym wydaniu Kroniki Tygodnia.

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe