Zamość: Krajobrazy Pawła Pierścińskiego na wystawie w Galerii Fotografii Ratusz

  • 24.04.2017, 06:42
  • ak
Zamość: Krajobrazy Pawła Pierścińskiego na wystawie w Galerii Fotografii Ratusz
Od piątku (28 kwietnia) w Galerii Fotografii Ratusz w Zamościu czynna będzie wystawa zdjęć Pawła Pierścińskiego, żyjącej legendy polskiej fotografii. Wernisaż ekspozycji zatytułowanej "Krajobrazy" odbędzie się o godz. 16.

Na wystawę składają się pozornie oswojone, dobrze znane wszystkim elementy, takie jak: pagórki, łagodnie zarysowane pasma górskie, wąwozy, pasy rolniczych poletek, sylwetki zabudowań, trawiaste miedze, rytmiczne powtarzalne zagony zaoranej ziemi, ciemne plamy lasu.

Ogromny dorobek artysty fotografika i jego zasługi organizacyjne dla środowiska fotograficznego, doceniano wielokrotnie przyznając mu liczne nagrody i odznaczenia.

Paweł Pierściński był wyróżniony m.in.: honorowymi odznakami Artysta FIAP, Excellent FIAP i Es FIAP, przyznawanymi przez Międzynarodową Federację Sztuki Fotograficznej.

Fotografik swoje prace eksponował na kilkunastu wystawach indywidualnych i ponad 250 ekspozycjach zbiorowych. Szczególną rolę w dorobku Pierścińskiego odgrywa stale rozbudowywany, opracowywany i uzupełniany cykl zdjęć pod nazwą „Struktury”, który zebrany w znakomitą ekspozycję, pokazywano zarówno w kraju oraz w galeriach czterdziestu największych włoskich miast.

Paweł Pierściński jest honorowym członkiem Zamojskiego Towarzystwa Fotograficznego, które organizuje wystawę.

ak

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe