Tomaszowskie: Obywatele wskazują niebezpieczne miejsca, policja łapie tam piratów drogowych

  • 23.04.2017, 10:15 (aktualizacja 23.04.2017, 17:06)
  • ak
Tomaszowskie: Obywatele wskazują niebezpieczne miejsca, policja łapie tam piratów drogowych policja.pl
Prawie 100 pojazdów skontrolowali tomaszowscy policjanci w ramach zorganizowanej w tym tygodniu akcji Prędkość. Sporą część piratów drogowych namierzyli w miejscach, które wskazane zostały jako niebezpieczne w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

– Według zgłoszeń naniesionych przez mieszkańców na mapie zagrożeń, kierujący w Dąbrowie Tomaszowskiej, Krynicach, Przewłoce, Chorążance oraz na trasach Żulice-Telatyn i Żulice -Łaszczów jeżdżą w tych miejscach za szybko. Dlatego właśnie m.in. w tych miejscach policjanci kontrolowali prędkość - opowiada Agnieszka Leszek, rzeczniczka KPP w Tomaszowie Lubelskim.

W sumie, w ramach akcji prędkość skontrolowanych zostało ok. 100 samochodów. Aż 70 osób dostało do zapłacenia mandaty. Były też przypadki zatrzymania prawa jazdy.

Tak spotkanie z policjantami zakończyło się m.in. dla mieszkanki gminy Telatyn, która na trasie Żulice-Telatyn przekroczyła swoim volkswagenem dozwoloną prędkość o 53 km/h w terenie zabudowanym.

– Takie kontrole i prowadzone cykliczne działania mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa na drogach. Z policyjnych statystyk wynika, że nadmierna prędkość jest główną przyczyną wypadków – podkreśla Agnieszka Leszek.

CZYTAJ TAKŻE: WIDZISZ ZAGROŻENIE, ZAZNACZ JE NA MAPIE. JAK DZIAŁA KMZB?

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe