Biłgoraj: Jak zatrudnić cudzoziemca? PUP i starostwo zapraszają na konferencję

  • 23.04.2017, 06:00
  • ak
Biłgoraj: Jak zatrudnić cudzoziemca? PUP i starostwo zapraszają na konferencję
„Powierzanie pracy cudzoziemcom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej przez podmioty gospodarcze oraz producentów rolnych” - to temat konferencji, na którą we wtorek (25 kwietnia zapraszają Powiatowy Urząd Pracy i Starostwo Powiatowe w Biłgoraju.

Spotkanie ma się rozpocząć o godz. 10 w sali konferencyjnej starostwa.Uczestniczyć w nim będą specjaliści z Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego, Państwowej Inspekcji Pracy, Placówki Straży Granicznej,  Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz Urzędu Skarbowego.

Będą mówić m.in. o zasadach powierzenia pracy obywatelom Republiki Armenii, Republiki  Białorusi, Republiki  Gruzji, Republiki Mołdawii, 
Federacji Rosyjskiej lub Ukrainy. Omówią też zatrudnianie cudzoziemców na podstawie zezwoleń oraz sposoby przekraczania przez obcokrajowców granicy RP. 

Poruszona zostanie także kwestia odprowadzania składek na ubezpieczenia społeczne, zdrowotne, Fundusz Pracy oraz Fundusz Gwarantowanych Świadczeń z tytułu zatrudnienia pracownika nie będącego obywatelem Polski. 

Dowiedzieć się będzie można również, jakie są konsekwencje zatrudniania cudzoziemca nielegalnie.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe