Zagram z Padwą w pierwszej lidze!

  • 18.04.2017, 10:53
  • tomt
Zagram z Padwą w pierwszej lidze! Tomasz Tomczewski
Z Szymonem Fugielem, kapitanem zamojskich szczypiornistów, rozmawia Tomasz Tomczewski.

Do końca sezonu został tylko mecz z liderem. Szóste miejsce satysfakcjonuje?

 – Przed ligą mówiliśmy głośno, że chcemy się tylko utrzymać. Teraz się przyznam, że osobiście liczyłem na wiele więcej i nie zawiodłem się na drużynie. Nasze mecze pokazały, że byliśmy w stanie wygrać z każdym i gdyby nie kilka straconych głupio punktów, mogliśmy myśleć nawet o pudle na koniec rozgrywek.

No właśnie, szczególnie w początkowych meczach czegoś wam brakowało...

 – Tym czymś było zgranie. Mamy w drużynie wielu chłopaków, którzy studiują, i na dobrą sprawę całą kadrę mieliśmy na treningu najwyżej dwa razy w tygodniu. Gdy minęło parę tygodni, poznaliśmy się lepiej i swobodniej mogliśmy rozgrywać wyuczone schematy. W ostatnich meczach w ogóle funkcjonowało to już co najmniej dobrze.

Czyli nie ma mowy o tym, że odstawaliście od innych ekip pod względem sportowej jakości.

 – Absolutnie. Uważam, że w zespole jest co najmniej trzech, czterech chłopaków, którzy mają potencjał pozwalający im myśleć realnie o grze w wyższej lidze. Jeżeli tylko będą w stanie pogodzić studia z treningami, to z pewnością na parkiecie dadzą sobie radę.

Rozumiem, że przepaści między pierwszą a drugą ligą nie ma?

 – Powiem tak, gdybyśmy mogli teraz raz jeszcze rozegrać cały sezon, to z pewnością walczylibyśmy o awans. A przy utrzymaniu obecnej kadry i pozyskaniu dwóch doświadczonych graczy spokojnie poradzilibyśmy sobie szczebel wyżej. W piłce ręcznej liczy się nie tylko szybkość, sprawność, wytrzymałość i siła. Ważne jest też myślenie na boisku, a w Padwie wszystkie te elementy istnieją.

 A Szymonowi Fugielowi nie szkoda trochę, że zamienił pierwszoligowe KSZO Ostrowiec na Padwę Zamość?

 – Proszę mi wierzyć, że traktuję to jako krok do przodu. Mam dopiero 25 lat, a już jestem kapitanem porządnej drużyny. Znalazłem w Zamościu swoje miejsce w życiu, otworzyłem gabinet fizjoterapii Level Up i mogę łączyć pracę z przyjemnością. Na dodatek służę swoim doświadczeniem medycznym zarówno kolegom z drużyny, jak też między innymi piłkarzom Hetmana.

Czyli motywacji nie brakuje?

 – Wręcz przeciwnie. Jestem przekonany, że zagram jeszcze z Padwą w pierwszej lidze! Jako drużyna jesteśmy to winni naszym kibicom, bo proszę mi wierzyć, że takiej atmosfery jak w Zamościu, nie ma w żadnej innej hali, w której gramy.

 

Cały wywiad w wydaniu papierowym oraz e-wydaniu.

tomt

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe