Majówka 2017. Jak wypocząć, to na Roztoczu

  • 18.04.2017, 05:57 (aktualizacja 18.04.2017, 06:01)
  • Michał Karchut
Majówka 2017. Jak wypocząć, to na Roztoczu UM Krasnobród
Niebawem na dobre rozkręci się sezon turystyczny. Wkrótce majowe święta. A jak majówka, to tylko na Roztoczu, bo Roztocze jest super i czeka na turystów, którzy chcą spokojnie wypocząć, dobrze zjeść i miło spędzić czas.

Ostatnio pisaliśmy o Zamojskiej Majówce. A Zamość i Roztocze nawzajem się uzupełniają, tworząc kompleksowy produkt turystyczny. Można np. nocować w którejś z roztoczańskich miejscowości, a przy okazji odwiedzić zoo czy wziąć udział w jakimś wydarzeniu kulturalnym (a tych w maju w Zamościu będzie bez liku). Dziś miejscowości turystyczne naszego regionu mogą pochwalić się dobrą infrastrukturą. Ale są również inne powody, dla których turyści wybierają Roztocze.

 – W zatłoczonych kurortach od dawna już nie ma wolnych miejsc, do tego mam wątpliwości, czy w gwarze i tłoku dobrze się wypoczywa, a nasz region daje stuprocentową gwarancję udanego urlopu. Roztocze od kilku już lat staje się miejscem coraz bardziej atrakcyjnym dla miłośników aktywnych form spędzania wolnego czasu. Szlaki rowerowe i kajakowe pod względem dostępności i obsługi nie ustępują tym w innych regionach Polski. Dodatkowo, o czym wiele osób wstydzi się mówić, u nas jest sporo taniej niż np. w górach. Dotyczy to zarówno usług gastronomicznych, jak i noclegów – mówi Damian Miechowicz, dyrektor Wydziału Turystyki i Promocji UM Zamość.

 

Krasnobród, Zwierzyniec...

Do Krasnobrodu na majówkę wybierają się ludzie z całej Polski. To, co ich tu przyciąga, to zabytki sakralne, zalew (ale to bardziej w lecie, na razie z powodzeniem można pospacerować wokół zalewu po 3-kilometrowym deptaku) i piękne lasy. W dużych ośrodkach turystycznych w Krasnobrodzie już kończą się wolne miejsca, ale wciąż jeszcze dostępne są one w mniejszych. 

 – Trochę na sytuację obłożenia w kurortach i domkach wpływa pogoda. Wiadomo, że jak święta cieplejsze to i majówka lepsza. Przyjeżdżają do nas ludzie z Poznania, Łodzi. Są goście, którzy są tu pierwszy raz, ale wielu z chęcią do nas powraca. Oprócz walorów przyrodniczych przyciąga ich również kuchnia. Są obiekty turystyczne, które serwują własne firmowe jadło. Przykładowo w "Naturze" jest to zupa roztoczańska, a "U Buzunów" swojskie kiełbasy – podkreśla Wiesława Nowosad, wiceprezes Krasnobrodzkiego Stowarzyszenia Turystycznego.

W Zwierzyńcu, podobnie jak w Krasnobrodzie, kwaterodawcy obawiają się, że majówkę może popsuć nie najlepsza pogoda. Mimo to są dobrej myśli.

Więcej w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Szczegóły majówkowych imprez na Roztoczu w naszym informatorze CO, GDZIE, KIEDY

Michał Karchut

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zawisza Ciemny
Zawisza Ciemny 19.04.2017, 06:05
Proponuję turystom pieszy rajd drogą Uzdrowisko Krasnobrood - Stanisławów. Pieszy rajd bo przejechać się nie da

Pozostałe