Zamość: Goście z Węgier w Stowarzyszeniu "Krok za Krokiem" i magistracie. Będzie umowa o współpracy

  • 14.04.2017, 09:15
  • ak
Zamość: Goście z Węgier w Stowarzyszeniu "Krok za Krokiem" i magistracie. Będzie umowa o współpracy UM Zamość
O współpracy między zamojskim Stowarzyszeniem Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym Krok za Krokiem i znanym na całym świecie budapesztańskim Instytutem Petö rozmawiano w tym tygodniu w zamojskim magistracie.

Rektor węgierskiego Instytutu spotkała się z władzami  „Krok za Krokiem”, by rozmawiać o nawiązaniu współpracy między placówkami i miastem Zamość. W spotkaniu uczestniczyli prezydent Andrzej Wnuk i jego zastępca Magdalena Dołgan.

Po spotkaniu w Ratuszu rektor Instytutu Andrea Zsebe powiedziała, że jej życzeniem jest, by nauczanie kierowane, jak i specjaliści pracujący w placówce z Budapesztu byli dostępni dla niepełnosprawnych dzieci i dorosłych - podopiecznych stowarzyszenia.

Zdaniem wiceprezydent Magdaleny Dołgan, zapowiadane porozumienie, to nie tylko szansa dla podopiecznych węgierskiego Instytutu i zamojskiego stowarzyszenia, ale i pracowników organizacji, którzy będą mogli podnosić swoje kwalifikacje i doskonalić się w metodzie prezentowanej przez Instytut Petö.

Porozumienie ma być podpisane jeszcze w tym roku.

ak

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe