Umowa podpisana. Tomaszowskie samorządy będą współpracować z Ukraińcami

  • 14.04.2017, 08:39
  • ak
Umowa podpisana. Tomaszowskie samorządy będą współpracować z Ukraińcami Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Lubelskim
Mają wymieniać się doświadczeniami, a także współpracować na rzecz rozwoju w dziedzinie gospodarki, kultury, nauki, sportu, turystyki, opieki zdrowotnej . W środę (12 kwietnia) w tomaszowskim starostwie nasi samorządowcy zawarli porozumienie z przedstawicielami ukraińskiej Asocjacji Rad Sokalszczyzny.

Stronę polską reprezentowali w czasie tego spotkania m.in. wicestarosta tomaszowski Jerzy Wereszczak oraz Cezary Girgiel, burmistrz Łaszczowa. Umowę ze strony partnera z Ukrainy podpisał Wiktor Prytulko, dyrektor biura Asocjacji.

Obie strony zobowiązały się do rozwoju współpracy w zakresie gospodarki, kultury, nauki, sportu, turystyki, opieki zdrowotnej oraz wymiany doświadczeń.

Po uroczystym podpisaniu umowy w obecności burmistrzów i wójtów z powiatu tomaszowskiego i rejonu sokalskiego goście zainteresowani rozwojem Odnawialnych Źródeł Energii na Ukrainie obejrzeli farmę fotowoltaiczną o mocy 990 kW w Jezierni (gm. Tomaszów Lubelski).

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe