Krynice inspiracją dla artystów. Malarze i rzeźbiarze z UMCS przyjdą na plener

  • 17.04.2017, 11:00
  • ak
Krynice inspiracją dla artystów. Malarze i rzeźbiarze z UMCS przyjdą na… UG Krynice
Przyroda Krynic w powiecie tomaszowskim może stać się inspiracją dla artystów. Na przełomie czerwca i lipca w gminie zorganizowany zostanie pierwszy plener dla studentów wydziału artystycznego, malarzy i rzeźbiarzy z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

O szczegółach współpracy samorządu i uczelni wójt Krynic Janusz Bałabuch rozmawiał już z prodziekanem dr habilitowanym Sławomirem Tomanem i dr habilitowanym Mariuszem Drzewińskim z zakładu malarstwa i rysunku. Po świętach przedstawiciele uniwersytetu planują wizję lokalną w gminie Krynice.

Władze gminy zakładają, że to porozumienie i wspólne kontakty przyniosą jej wymierne korzyści. – Liczymy, że swoją wiedzą i doświadczeniem wykładowcy UMCS pomogą nam, m.in. w przygotowaniu projektu zagospodarowania naszego zalewu, na który chcemy pozyskać pieniądze razem z ukraińską Gminą Żwirki z Programu Współpracy Transgranicznej Polska - Białoruś - Ukraina. Poza tym do końca maja musimy uchwalić gminny program rewitalizacji, a ekspertów chcemy zapytać o opinie w sprawie propozycji w nim zawartych. Jeszcze w kwietniu zamierzamy rozpocząć także konsultacje z mieszkańcami - zapowiada wójt Janusz Bałabuch.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe