Firmy pożyczkowe wydają coraz więcej, bo pożyczamy coraz chętniej

  • 23.06.2022, 09:20
  • News4Media
Firmy pożyczkowe wydają coraz więcej, bo pożyczamy coraz chętniej iStock
Zapożyczamy się. Rok do roku zaciągnęliśmy o 40 proc. pożyczek więcej. Powody są różne, tak jak różne są kwoty, na które się zadłużamy.

Firmom pożyczkowym klientów napędzał w maju sezon komunijny. Z badania Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej wynika, że co czwarty rodzic był gotów się z tego powodu zapożyczyć. Potwierdzają to teraz ostatnie dane Biura Informacji Kredytowej.

 „W maju 2022 r. firmy pożyczkowe (…) udzieliły łącznie 317 tys. nowych pożyczek o wartości 795 mln zł – informuje Biuro Informacji Kredytowej. – W porównaniu do maja 2021 r. przyznały więcej pożyczek zarówno w ujęciu liczbowym (34,3 proc.), jak i wartościowym (41,9 proc.)”.

Średnia wysokość pożyczek pozabankowych w tym okresie wynosiła 2285 zł i była wyższa od pożyczki udzielonej w maju 2021 r. o 4,5 proc.

Dominowały pożyczki do 1000 zł. Skorzystało z nich 46,9 proc. pożyczkobiorców.

Pożyczki powyżej 5000 zł stanowiły zaledwie 9,6 proc. całego finansowania.
 

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe