Znamy minimalną cenę za buraki kontraktacyjne w sezonie 2023

  • 22.06.2022, 09:06
  • wd
Znamy minimalną cenę za buraki kontraktacyjne w sezonie 2023
Wiadomo już jaka będzie cena buraków kontraktacyjnych na sezon 2023. Negocjacje trwały m.in. w ubiegły tygodniu podczas spotkania Zarządu Krajowej Grupy Spożywczej S.A. z Radą Związków Plantatorów Buraka Cukrowego przy Krajowej Grupie Spożywczej S.A.

Zarząd Krajowy Grupy Spożywczej S.A. i Rada Związków Plantatorów Buraka Cukrowego przy Krajowej Grupie Spożywczej S.A. omówili aktualny stan plantacji buraka cukrowego oraz sytuację Krajowej Grupy Spożywczej S.A. po konsolidacji. Najważniejszym punktem spotkania było ustalenie ceny za buraki cukrowe na kolejny sezon.

W wyniku negocjacji strony ustaliły, że cena buraków kontraktacyjnych na sezon 2023 r. będzie wynosiła nie mniej niż 45 euro za 1 tonę kontraktowanych buraków cukrowych o zawartości cukru 16 proc.

To wzrost stawki o niemal 30 procent w porównaniu z ubiegłym rokiem. Dodatkowo plantatorzy mogą liczyć na premię w wysokości 1000 zł netto za każdy hektar plantacji buraka cukrowego posianego w sezonie 2022.

.

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe