Biłgoraj: Uczniowie nie chcą "rządzić" w mieście

  • 22.06.2022, 08:00
  • Ewa Zajmała
Biłgoraj: Uczniowie nie chcą "rządzić" w mieście Swoich kandydatów nie zgłosili m.in. uczniowie Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej.
W Biłgoraju powstała Młodzieżowa Rada Miasta. Miała służyć władzom głosem doradczym w kwestiach kultury, nauki i samorządności. Okazuje się, że chętnych do wstąpienia w jej szeregi brak, szczególnie wśród uczniów szkół średnich.

Młodzieżowa Rada Miasta miała liczyć od 15 do 21 radnych. Założono, że jej celem będzie m.in. upowszechnianie idei samorządowej wśród młodzieży oraz wspieranie aktywności młodych ludzi, zapewnienie możliwości uczestnictwa młodzieży w procesie podejmowania decyzji bezpośrednio wpływających na jakość ich życia czy promocja nauki, kultury i sportu.

Młodzi radni mieli być wybierani na dwuletnią kadencję spośród uczniów klas 7-8 szkół podstawowych oraz 1-2 szkół ponadpodstawowych, mających siedzibę na terenie miasta. W szkołach liczących do 500 uczniów wybrany miał być jeden radny, a powyżej 500 uczniów dwóch. 

O tym, że taka rada ma powstać, zdecydowali sami młodzi. W pierwszych dniach stycznia br. wśród młodzieży szkół podstawowych (kl. 7-8) oraz szkół ponadpodstawowych (kl. 1-2) została przeprowadzona ankieta. W badaniu wzięło udział 357 uczniów. Za utworzeniem opowiedziało się 72 proc. ankietowanych.

Rada została powołana, jednak chętnych do pracy w niej brak. 

Cały artykuł przeczytasz w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Ewa Zajmała

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe