Gm. Tomaszów Lub.: Szarowolanki śpiewają już 25 lat

  • 23.06.2022, 08:32
  • wd
Gm. Tomaszów Lub.: Szarowolanki śpiewają już 25 lat Fot. Gminny Ośrodek Kultury Podhorce Razem z zespołem świętowali mieszkańcy gminy.
Szarowolanki obchodzą w tym roku 25-lecie założenia swojego zespołu. W ubiegłym tygodniu świętowały w gronie swoich najwierniejszych słuchaczy – mieszkańców gminy Tomaszów Lubelski.

Ludowy Zespół Śpiewaczy „Szarowolanki” powstał w 1996 roku na fundamentach działającego w latach 1975-1996 Koła Gospodyń Wiejskich prowadzonego przez Marię Piturę. Formację założyła Elżbieta Pitura, która do dnia dzisiejszego jest kierownikiem zespołu. 

19 czerwca zespół miał swój wyjątkowy dzień. Uroczystości jego 25-lecia rozpoczęła msza św. w Kościele pw. Krzyża Świętego w Szarowoli, a potem goście przenieśli się do świetlicy wiejskiej, gdzie już czekał obiad i tort.

Z jubilatami radość dzieliła m.in. wójt Marzena Czubaj-Gancarz, która życzyła im dalszej tak owocnej działalności w krzewieniu kultury i reprezentowaniu gminy,wielu sukcesów, a przede wszystkim zdrowia. Wręczyła zespołowi pamiątkowy grawer, kwiaty, kosz słodkości i każdemu z osobna symboliczny upominek.

Dla Szarowolanek zaśpiewał Ludowy Zespół Śpiewaczy "Sąsiadeczki" z Łaszczówki, o oprawę muzyczną zadbał Hit Hunters. Nie mogło zabraknąć występu bohaterów uroczystości. 

wd

Zdjęcia (10)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe