Powiat hrubieszowski: Powiatowy Dzień Sołtysa

  • 21.06.2022, 09:27
  • par
Powiat hrubieszowski: Powiatowy Dzień Sołtysa Drobne upominki przekazali Marcin Romanowski, wiceminister sprawiedliwości, starosta powiatu hrubieszowskiego Anna Karpiuk i przewodniczący Rady Powiatu Józef Kuropatwa.
Są łącznikami pomiędzy lokalną społecznością i gminnym samorządem. W powiecie hrubieszowskim mandat pełni około 170 sołtysów. Powinni być nie tylko dostrzegani, ale i doceniani.

12 czerwca w Starostwie Powiatowym w Hrubieszowie obchodzono "Powiatowy Dzień Sołtysa”. Szefowie sołectw otrzymali okolicznościowe dyplomy, torby naramienne i słodkie co nieco. Drobne upominki przekazali im wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski, starosta powiatu hrubieszowskiego Anna Karpiuk i przewodniczący rady powiatu Józef Kuropatwa.

– Staramy się przekazywać gminnym władzom, jakie są oczekiwania mieszkańców sołectwa, a także proponować rozwiązania problemów, z jakimi mieszkańcy się spotykają, a przede wszystkim próbujemy poprawiać warunki życia mieszkańcom – mówi jeden z sołtysów w powiecie hrubieszowskim.

– To właśnie sołtys często jest pierwszą osobą, do której mieszkańcy zwracają się z prośbą o pomoc i dobrą radę, licząc na jego doświadczenie, brak obojętności oraz otwartość na ludzi. Za tę prace i zaangażowanie trzeba podziękować i życzyć dobrego zdrowia, radości, satysfakcji oraz wszelkiej pomyślności – powiedziała Aneta Karpiuk, starosta hrubieszowski.

Dla uczestników uroczystości wystąpiły zespoły: "Ostrowiacy" z Ostrówka i "Staszicowiacy" z Jarosławca. Starosta Aneta Karpiuk wręczyła zespołom nagrody pieniężne (po 500 zł) za ich wieloletnią działalność, kultywowanie lokalnej tradycji i kreowanie tożsamości kulturowej z Ziemią Hrubieszowską.

par

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Łubu dubu
Łubu dubu 2 dni temu, 07:23
Na stronie internetowej starostwa jest zdjęcie z najważniejszym sołtysem z Nieledwi, który jest jednocześnie kierowcą auta służbowego starosty.
Krzysiek
Krzysiek 2 dni temu, 10:58
Może częśc z was odwiedź Nieledew i się jakie zapachy odchodzą z omicznych niezagospodarowanych jezior i wie jaka jest tam zachowana ekologia
Rozpasanie 0,7
Rozpasanie 0,7 21.06.2022, 14:43
A minister od Ziobry Marcin Romanowski przyjechał sam czy z kierowcą ażeby wręczać laurki sołtysom. Helou czy leci z nami pilot. Tu ziemia tu ziemia lądujcie ouwer.
Zdziwiona żaba
Zdziwiona żaba 21.06.2022, 10:24
Czy wszyscy sołtysi byli zaproszeni? Z tego co jest mi wiadome sołtys jest przedstawicielem Wójtów w terenie a nie Starosty. No cóż skoro Czesi nie mając dostępu do morza obchodzą Dni Morza to nic już nie dziwi. Starosta powinien zorganizować dzień Radnego i wówczas byłoby to zrozumiałe
Krzysiek
Krzysiek 21.06.2022, 13:28
Czy powiat chce zawładnąć rolę jaką pełni gmina a sama niedomaga w działaniu nakładanych na nich lepiej niech zaczną rozliczać śmietnik w Szczyrzowie i niedokończone drogi i rozpaprane inwestycje czas zacząć się rozliczyć przed wyborami
Konstantynopolitanczykiewiczykowna
Konstantynopolitanczykiewiczykowna 22.06.2022, 22:38
Czyli jak jesteś przeciw tej opinii to pasuje ci to, że są śmieci w Strzyżowie. Pomyśl to nie boli
Krzysiek
Krzysiek 2 dni temu, 06:35
Myślę nie tylko o śmieciach ale i o drogach oraz o nowo powstałych miejscach parkingowych gdzie trudno o wypadek to wszystko wymaga poprawy i rozsądku w ich realizację

Pozostałe