Zakończenie roku szkolnego tuż-tuż

  • 21.06.2022, 06:10 (aktualizacja 21.06.2022, 10:14)
  • lew
Zakończenie roku szkolnego tuż-tuż Tymon Wójtowicz – laureat konkursów kuratoryjnych z fizyki i chemii.
W piątek (24 czerwca) po raz ostatni w tym roku szkolnym zadźwięczy dzwonek. To oznacza, że ponad 50 tys. uczniów z naszego regionu czeka już nagroda: wakacje, wczasy, słońce, pogoda.

Na wakacje wybiera się dokładnie 33 751 uczniów szkół podstawowych 16 625 szkół ponadpodstawowych (technika, licea ogólnokształcące i szkoły branżowe) powiatów biłgorajskiego, hrubieszowskiego, tomaszowskiego i zamojskiego. W tym gronie jest ponad 700 dzieci i młodzieży z Ukrainy (652 w szkołach podstawowych i 58 w ponadpodstawowych).

Laureaci i finaliści

Niektórzy rok szkolny zakończą z przytupem. Jeśli chodzi o szkoły podstawowe, to z terenu działania zamojskiej delegatury Lubelskiego Kuratorium Oświaty tytuł laureata w konkursach kuratoryjnych uzyskało 21 uczniów, w tym dwóch ósmoklasistów zostało podwójnymi laureatami. To Tymon Wójtowicz ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Zamościu i Michał Jacek z I Społecznej Szkoły Podstawowej w Zamościu.

Cały artykuł przeczytasz w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Nie lubię hipokryzji
Nie lubię hipokryzji 22.06.2022, 11:41
Prezydent Komorowski nie umiał napisać poprawnie wyrazu "ból", a i tak ma lepiej niż ci dobrzy uczniowie.

Pozostałe